P0

Miestas

Prasideda balsavimas Klaipėdos seniūnaičių rinkimuose (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-26


Klaipėdos savivaldybė praneša, kad prasidėjo balsavimas už ankstesniame seniūnaičių rinkimų etape pasiūlytas seniūnaičių kandidatūras. Balsavimas truks iki rugpjūčio 11 d. Atiduoti savo balsą galima savivaldybės interneto svetainėje elektroniniu būdu, taip pat raštu seniūnaitijose, kur kandidatai į
seniūnaičius arba juos palaikantys gyventojai kvies pasirašyti apklausos lapuose.

Klaipėdiečiai buvo kviečiami siūlyti kandidatus į seniūnaičius iki birželio 30 d. Kandidatu į seniūnaičius galėjo būti siūlomi pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jų kandidatūra siūloma.

Savivaldybė sulaukė 40 pasiūlymų, kandidatai pasiūlyti 32 seniūnaitijose. Į šešias seniūnaitijas yra po du kandidatus, o į vieną – trys. Su kandidatų naujai 2023-2027 m. kadencijai sąrašu galite susipažinti čia.

Šiemet siūlant seniūnaičių kandidatūras klaipėdiečiai buvo aktyvesni (2019 m. I etape sulaukta 29 kandidatų, išrinkta 20 seniūnaičių).

Liepos 18 d. įvyko seniūnaičių rinkimų komisijos posėdis, kuriame buvo patvirtintas galutinis kandidatų sąrašas. Dabar iš pasiūlytų kandidatūrų klaipėdiečiai kviečiami išrinkti seniūnaičius, kurie ir eis pareigas visą ketverius metus truksiančią kadenciją. Balsuoti galima tik už savo gyvenamosios vietos kandidatą į seniūnaičius.

Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, į laisvas likusias vietas bus organizuojami pakartotiniai rinkimai.

Iš viso Klaipėdos mieste yra 55 seniūnaitijos, o netrukus atsiras ir dar viena – Rimkų seniūnaitija. Ši iniciatyva kilo iš pačių gyventojų, siekiant geriau atstovauti teritorijos gyventojų interesus.

Naujai išrinktų seniūnaičių sąrašą planuojama paskelbti rugpjūčio 31 d.


  Miesto straipsnių vidus

  2023-07-26

  Vienas komentaras apie “Prasideda balsavimas Klaipėdos seniūnaičių rinkimuose”

  1. AvatarApgaulė ir apribojimas (IP: 78.62.147.40)

   Labai gaila, kad partijos siūlo savo kandidatus, o ne gyventojai, kaip ir tūrėtų būti.. Ar pensininkai, kiti gyventojai, kurie nesinaudoja internetu -gali sužinoti apie kandidatus? Ar iš vis normalu, jei kandidatas tame rajone negyvena, gyvena užmiestyje, bet labai veržiasi į kandidatus? Perkam katę maišę, o dar blogiau, kad …”politinę katę,” kurios gyventojai nepažįsta, veiklos nežino. Parašus susirinki internetu paprasta, deja.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt