P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl kyšininkavimo šiauliškis ir skuodiškis susitiks teisme Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-27


Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti už Skuode vykdyto projekto techninę priežiūrą atsakingam asmeniui. Antrasis bylos kaltinamasis teisme aiškinsis dėl galimos prekybos poveikiu.

2021 m. lapkritį Skuodo rajono savivaldybei sudarius statybos rangos sutartį dėl miesto gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo, šio projekto techninės priežiūros vykdytoju tapo E. Š. vadovaujama Šiauliuose registruota įmonė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, būdamas atsakingas už minėto projekto įgyvendinimą ir sutartinių įsipareigojimų vykdymo priežiūrą bei atliktų darbų priėmimą, galimai reikalavo iš bendrovės, atlikusios apšvietimo tinklų atnaujinimo darbus, vadovo neteisėto atlygio. Turimais duomenimis, piniginio atlygio buvo prašoma už apšvietimo tinklų atnaujinimo darbų atlikimo aktų pasirašymą. Už tai iš rangos bendrovės direktoriaus, kaip įtariama, buvo reikalauta 4000 eurų. Pastarajam nesutikus duoti reikalaujamo kyšio, E. Š., manoma, vilkino darbų atlikimo aktų pasirašymą bei atliktų darbų priėmimą.

Tyrimo metu gauti duomenys taip pat leidžia įtarti, kad E. Š. pažįstamas E. K. pažadėjo rangos bendrovės atstovui pasinaudoti pažintimi bei įtaka E. Š., kad šis pasirašytų darbų atlikimo aktus, pareikalavo bei priėmė 3500 eurų kyšį iš minėto atstovo, kuris apie tai nedelsdamas pranešė teisėsaugos institucijoms.

E. Š. pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, o E. K. – dėl prekybos poveikiu.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.


  2023-07-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt