Lietuvos, JAV ir Slovakijos artileristai vykdo kovinius šaudymus į taikinius Baltijos jūroje (2)

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-07-27

Liepos 24-28 dienomis vyksta tarptautinės pratybos „Barboros ryžtas 23-II“ (angl. Barabara‘s Resolve 23-II), kurių metu vykdomi koviniai šaudymai į Baltijos jūroje esančius taikinius iš Klaipėdos rajone, Kairiuose, esančio Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligono.

Šių pratybų tikslas – stiprinti sąveiką tarp skirtingų artilerijos sistemų, išbandyti savo veiksmus įvairiomis sąlygomis, taip pat sukurti kariams galimybę treniruotis bei keistis patirtimi su sąjungininkais.

„Sausumos pajėgos kryptingai plėtojamos pagal NATO standartus nuosekliai didinant operacinius pajėgumus ir stiprinant gebėjimus veikti kartu su sąjungininkų pajėgomis. Kariai nuolatos tobulina įgūdžius, procedūras ir kitus gebėjimus kariniuose mokymuose bei pratybose, kokius ir turime galimybę stebėti šiandien – bendram tikslui veikia trys skirtingos artilerijos sistemos”, – pranešime cituojamas Sausumos pajėgų štabo viršininkas, vykdantis Sausumo pajėgų vado funkcijas, plk. Viktoras Bagdonas.

Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai ir batalione aktyvųjį karinį rengimą vykdantys rezervo kariai, kurie šiuo metu atnaujina žinias ir praktinius gebėjimus artilerijos srityje, šūvius į jūrą atlieka iš 105 mm haubicų „M50“. Pratybose dalyvauja Brigados generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje dislokuoti sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie koviniuose šaudymuose naudoja „M109A6 Paladin“ artilerijos sistemas, ir Slovakijos, naudojantys savaeiges 155 mm haubicas „Zuzana 2“. Lietuvos kariuomenės haubicos „M50“ ir JAV „M109A6 Paladin“ artilerijos sistemos naikino taikinius, esančius iki 10 km, o Slovakijos haubicos „Zuzana 2“ – iki 40 km.

Ugnies uždaviniai buvo vykdomi iš dviejų skirtingų pozicijų, sviediniai skriejo virš Kuršių marių ir Kuršių nerijos, maždaug 2 kilometrų aukštyje ir krito į Baltijos jūrą keleto kilometrų atstumu nuo kranto linijos.

Saugumą jūroje pratybų metu užtikrina Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P11 „Žemaitis“ ir „Hunt“ klasės priešmininis laivas M53 „Skalvis“, o sausumoje – Karo policija.

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Antrosios artilerijos padalinių mokymosi ciklo pratybos „Barboros ryžtas“ sukuria galimybę išbandyti skirtingas artilerijos sistemas kitomis sąlygomis. 

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Lietuvos, JAV ir Slovakijos artileristai vykdo kovinius šaudymus į taikinius Baltijos jūroje”: 2

  1. Kokia daroma žala gamtai parašė:

    Išsaudė visus stirnas, pauksčius ir ruoniukus
    Tai tikrai ,,nauda”gamtai.” IR žiūrovai spokso.
    Ką išgazdinat?Kuo bijote?
    Kiek pri šikt…ą kad tiek šaudyti iš baimės????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politinė reklama, Svarbu

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius: „Šimto kilometrų jūros pakrantė – ne tik vasaros malonumai bei nauda, bet ir – pareiga“

„Žuvies dienų“ metu Klaipėdoje apsilankęs ir su miesto gyventojais bei verslo atstovais susitikęs Virginijus Sinkevičius neslėpė – su Klaipėda ir ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Verslas

Hakatonas „Portathon“ buria inovatorių įgulą

Tarptautinis uosto technologijų hakatonas „Portathon“ skelbia startą – rugsėjo 27-29 d. Klaipėda taps erdve, kur gimsta inovatyvūs technologiniai ir skaitmeniniai ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

ELTA

Rusija atšaukė pranešimą apie valstybės sienų prie NATO šalių Baltijos jūroje pakeitimus

Rusijos valdžia atsisakė idėjos vienašališkai išplėsti šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje, trečiadienį rašo leidinys „The Moscow Times”. Vyriausybės nutarimo projektas ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This