P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Lietuvos, JAV ir Slovakijos artileristai vykdo kovinius šaudymus į taikinius Baltijos jūroje (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-27


Liepos 24-28 dienomis vyksta tarptautinės pratybos „Barboros ryžtas 23-II“ (angl. Barabara‘s Resolve 23-II), kurių metu vykdomi koviniai šaudymai į Baltijos jūroje esančius taikinius iš Klaipėdos rajone, Kairiuose, esančio Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligono.

Šių pratybų tikslas – stiprinti sąveiką tarp skirtingų artilerijos sistemų, išbandyti savo veiksmus įvairiomis sąlygomis, taip pat sukurti kariams galimybę treniruotis bei keistis patirtimi su sąjungininkais.

„Sausumos pajėgos kryptingai plėtojamos pagal NATO standartus nuosekliai didinant operacinius pajėgumus ir stiprinant gebėjimus veikti kartu su sąjungininkų pajėgomis. Kariai nuolatos tobulina įgūdžius, procedūras ir kitus gebėjimus kariniuose mokymuose bei pratybose, kokius ir turime galimybę stebėti šiandien – bendram tikslui veikia trys skirtingos artilerijos sistemos”, – pranešime cituojamas Sausumos pajėgų štabo viršininkas, vykdantis Sausumo pajėgų vado funkcijas, plk. Viktoras Bagdonas.

Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai ir batalione aktyvųjį karinį rengimą vykdantys rezervo kariai, kurie šiuo metu atnaujina žinias ir praktinius gebėjimus artilerijos srityje, šūvius į jūrą atlieka iš 105 mm haubicų „M50“. Pratybose dalyvauja Brigados generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje dislokuoti sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie koviniuose šaudymuose naudoja „M109A6 Paladin“ artilerijos sistemas, ir Slovakijos, naudojantys savaeiges 155 mm haubicas „Zuzana 2“. Lietuvos kariuomenės haubicos „M50“ ir JAV „M109A6 Paladin“ artilerijos sistemos naikino taikinius, esančius iki 10 km, o Slovakijos haubicos „Zuzana 2“ – iki 40 km.

Uosto vidus kompas

Ugnies uždaviniai buvo vykdomi iš dviejų skirtingų pozicijų, sviediniai skriejo virš Kuršių marių ir Kuršių nerijos, maždaug 2 kilometrų aukštyje ir krito į Baltijos jūrą keleto kilometrų atstumu nuo kranto linijos.

Saugumą jūroje pratybų metu užtikrina Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P11 „Žemaitis“ ir „Hunt“ klasės priešmininis laivas M53 „Skalvis“, o sausumoje – Karo policija.

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Antrosios artilerijos padalinių mokymosi ciklo pratybos „Barboros ryžtas“ sukuria galimybę išbandyti skirtingas artilerijos sistemas kitomis sąlygomis. 


  2023-07-27

  2 komentarai “Lietuvos, JAV ir Slovakijos artileristai vykdo kovinius šaudymus į taikinius Baltijos jūroje”

  1. AvatarKokia daroma žala gamtai (IP: 90.131.36.147)

   Išsaudė visus stirnas, pauksčius ir ruoniukus
   Tai tikrai ,,nauda”gamtai.” IR žiūrovai spokso.
   Ką išgazdinat?Kuo bijote?
   Kiek pri šikt…ą kad tiek šaudyti iš baimės????

   • AvatarŽalos gamtai ekspertas (IP: 81.7.123.250)

    Jei nemoki rašyti lietuviškai, tai varyk gimtąja kalba, kam čia apsimetinėji?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt