P0

Regionas

Nuteistas beveik 13 kilogramų kanapių užauginęs šilutiškis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-27


Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu kanapių bei jų auginimo pripažintas 43-erių šilutiškis.

Anot prokuratūros pranešimo, nuteistasis kanapių auginimo cechą buvo įrengęs apleistame pastate Pagėgių savivaldybėje. Jame teisėsaugos pareigūnai rado ne mažiau kaip 69 kanapių augalus bei įrangą, skirtą jų auginimui – šilumą skleidžiančias lempas, palapinę, ventiliatorius, trąšas ir kitus bylai reikšmingus daiktus. Ekspertai nustatė, kad iš rastų kanapių augalų būtų pagaminta daugiau nei 5 kg vartojimui paruoštų kvaišalų.

Tyrimo metu atliktų kratų metu taip pat buvo rastas ir labai didelis kiekis – 8 kg jau paruoštų, tinkamų vartojimui kanapių, kurias šilutiškis laikė savo namuose bei jo valdomose negyvenamose patalpose.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, pripažino Šilutės gyventoją kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius: neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir neteisėtas kanapių auginimas. Už šiuose straipsniuose numatytas nusikalstamas veikas asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki 15 metų. Teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo asmenybę bei elgesį proceso metu – prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi – paskyrė jam penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Toks nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka


  2023-07-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt