P0

Laiškai iš jūros

„Atvira Klaipėda“ kvies į pažintis su jūros žmonėmis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-31


Šiais metais, minint šimto metų sukaktį, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos ir šalis tapo pilnateise jūrine valstybe, naujienų portalas „Atvira Klaipėda“ pristato tinklalaidžių ciklą „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“.

„Visi mūsų herojai – labai skirtingi savo patirtimis ir jūrinėmis istorijomis, tačiau juos sieja viena ir ta pati jungiamoji grandis – jūra. Klaipėda – unikalus jūrinis miestas, vienintelis šalies uostamiestis, todėl buvo labai įdomu kalbinti žmones, kurie gyvena ir dirba pajūryje, sieja savo gyvenimą su jūra, aktyviai susiję su jūrine kultūra. Simboliška, kad jūrinių tinklalaidžių premjera – per Klaipėdos miesto gimtadienį. Pirmąją laidą dedikuojame Klaipėdos – jūrinio miesto istorijai ir įžvalgoms, kaip formavosi Lietuva – jūrinė valstybė. Tikimės, kad žiūrovams bus įdomu susipažinti su išskirtiniais pašnekovais, išgirsti jų išskirtines jūrines istorijas“, – sako tinklalaidžių autorė, žurnalistė Dovilė Ringis.

Tinklalaidžių ciklas „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ – antras video projektas, kurį kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe kuria „Atvira Klaipėda“. Pernai portale startavo edukacinis laidų ciklas apie Klaipėdos istoriją „Istorinės KlaiPĖDOS PĖDOS“ – naujausios laidos pasirodys šių metų pabaigoje.

Džiaugiamės, kad video žanras skaitytojams yra įdomus ir įtraukiantis.
Tikimės, kad ir naujasis projektas, per išskirtines asmenybes atskleidžiantis jūrines istorijas, taps tęstinis ir prisidės praturtinant internetinio dienraščio turinį.

Šiais metais sukurtos 8 tinklalaidės. Jose dalyvavo istorikas, Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus pavaduotojas Romualdas Adomavičius, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Aleksandras Kaupas, Lietuvos karinių jūrų pajėgų vyr. leitenantė, navigacinės kovinės dalies vadė Gabija Jurgutytė, Klaipėdos universiteto dėstytojas, tolimojo plaukiojimo kapitonas. habil. dr. Vytautas Paulauskas, aktorius Donatas Švirėnas, pasirinkęs laivo stiuardo profesiją, pirmoji moteris Lietuvoje, įgijusi kapitono laipsnį Milda Miltakytė, žurnalistas Gediminas Pilaitis, vienas iš pirmųjų lietuvių, kartu su kolegomis jachta apiplaukęs pasaulį, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius, tolimojo plaukiojimo kapitonas Vaclav Stankevič.

Naujos laidos „Atviros Klaipėdos“ skaitytojus pasieks kiekvieną rugpjūčio ir rugsėjo penktadienį.

Projektas iš dalies yra finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės. Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras. Tinklalaides kuria žurnalistė Dovilė Ringis, video operatoriai ir vaizdo montuotojai Simonas Zaicevas ir Martynas Slovikas.


  2023-07-31

  Vienas komentaras apie “„Atvira Klaipėda“ kvies į pažintis su jūros žmonėmis”

  1. AvatarIvan (IP: 78.60.174.151)

   Pakvieskite žmonės,kurie statė laivus Klaipėdoje…
   Ne karininkus!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt