Vėl mokės kompensacijas už šilumos siurblius ir efektyvius biokuro katilus

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-07-31

Gyventojai turimus neefektyvius ir senus biokuro arba iškastinio kuro katilus kviečiami pasikeisti juos į naujus šilumos siurblius arba energijos efektyvumo ir taršos emisijų reikalavimus atitinkančius biokuro katilus.

pxhere.com nuotr.

Energetikos ministerija jau patvirtino atitinkamą finansavimo sąlygų aprašą. Naujoje tvarkoje numatyta, kad gyventojai jau dabar gali įsidiegti efektyvias šilumos gamybos technologijas nelaukiant šildymo sezono pradžios, nes tinkamos finansuoti išlaidos pripažįstamos nuo aprašo įsigaliojimo dienos – 2023 m. liepos 26 d.

Iš viso šioms Energetikos ministerijos inicijuotoms veikloms bus skirta 90 mln. eurų. Paramos priemonę administruos VšĮ Lietuvos energetikos agentūra (LEA).

Projektų atranka bus vykdoma kaip tęstinė, o projektų įgyvendinimo trukmė – iki 18 mėnesių, todėl gyventojai galės per jiems patogų laiko tarpą pateikti paraiškas ir įgyvendinti projektus. Paraiškas paramai gauti galės teikti gyventojai, nuosavybės teise valdantys gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatą, butą gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastate arba kitą (sodų) paskirties pastatą (sodininkų bendrijose esančius sodo namus).

Tankiausiai apgyvendintose Vilniaus miesto, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šiaulių miesto, Panevėžio miesto teritorijose, siekiant išvengti didelės kietųjų dalelių koncentracijos aplinkos ore ir jos daromos žalos didelei grupei visuomenės, finansavimas bus skiriamas tik šilumos siurbliams.

Bus kompensuojama vidutiniškai apie 3,5 tūkst. eurų neefektyvų ir taršų katilą atnaujinus į šilumos siurblį ir apie 1,5 tūkst. eurų – atnaujinus į 5 klasės biokuro katilą, o konkretus kompensacijos dydis priklausys nuo pasirinktos technologijos parametrų bei jos komplektacijos ir bus apskaičiuotas pagal patvirtintus fiksuotus įkainius.

Kvietimą gyventojams teikti paraiškas planuojama skelbti rugsėjo mėnesį, o detalią informaciją apie finansavimo tvarką, paraiškų pateikimo reikalavimus ir kitus aktualius klausimus galima rasti LEA interneto svetainėje: https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Ministerija žada atnaujinti sąlygas antrajam jūrinių vėjo jėgainių parkui

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pirmadienį paskelbus, kad antrasis konkursas dėl galimybės vystyti vėjo parką Baltijos jūroje neįvyko, Energetikos ministerija ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Prieš prasidedant antrojo jūros vėjo parko konkursui – optimistinės institucijų nuotaikos

Pirmadienį Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbs antrąjį jūros vėjo elektrinių parko konkursą. Jame bus varžomasi dėl teisės Baltijos jūroje ...
2024-01-14
Skaityti daugiau

ELTA

Daugiausia LED šviestuvų - Vakarų Lietuvos savivaldybių gatvėse

Trečdalyje Lietuvos savivaldybių jau įdiegtas šiuolaikiškas gatvių apšvietimas, o artimiausiu metu, atlikus baigiamuosius darbus, kokybiškas apšvietimas bus įdiegtas daugiau kaip ...
2024-01-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This