P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

R. Adomavičius: „Mums neturėtų kilti klausimas, ar Lietuva – jūrinė valstybė“ (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-01


Pirmoji tinklalaidė „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ dedikuojama Lietuvos, jūrinės valstybės istoriniams akcentams ir Klaipėdos, jūrinio miesto virsmui. Istorikas Romualdas Adomavičius, Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus pavaduotojas, teigia, kad Lietuva tikrai gali didžiuotis šiandien esanti pilnateise jūrine valstybe, nors kelias ir nebuvo lengvas.

„Kai kalbi apie Lietuvą, jūrinę valstybę, anktyvesnis santykis yra gana sudėtingas. Yra posakis, kad vienu metu Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė buvo tokia didelė, kad ji buvo išplitusi tarp dviejų jūrų – Juodosios ir Baltijos. Tačiau ne viskas buvo taip paprasta. Lietuvai buvo nelengva įsitvirtinti prie jūros, pirmiausia dėl to, kad tuomet čia būta gana silpno pirklių sluoksnio“, – pasakojo R. Adomavičius.

Su Romualdu pirmojoje laidoje kalbame, kaip šaliai sekėsi integruotis į tarptautinę jūrinę bendruomenę, kaip vystėsi Klaipėdos uostas, kuo buvo ypatinga vadinamoji burlaivių epocha.

Istoriko R. Adomavičiaus interviu – koncentruota istorijos pamoka apie Lietuvos, jūrinės valstybės virsmą ir Klaipėdos, jūrinio miesto augimą.

Kita laida pasirodys rugpjūčio 11-ąją, penktadienį. Jos herojus –Donatas Švirėnas, atsisveikinęs su aktorystę ir tapęs sėkmingu laivo stiuardu.

Laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamos Klaipėdos miesto savivaldybės. Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.


  2023-08-01

  Vienas komentaras apie “R. Adomavičius: „Mums neturėtų kilti klausimas, ar Lietuva – jūrinė valstybė“”

  1. AvatarAistis (IP: 172.59.189.30)

   Pagalba Klaipedos uosto istorijos turejams. Lietuvos nuo seniausiu tulstantmeciu gyveni pries Baltijos- Joldikos juros , proe Kursiu ir Aisciu mariu. Tik musu naijuju amziu okupantai nusiaube musu pakrsntes, pasisvino jas. Daug ka praradome, bet Klaipeda Prezidento Smetomos patriotai sugrazino. Gaila, kad Stalinas musu Aistmares su Vyslos ziotimis atidave pusslaviams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt