P0

Regionas

XV festivalis „Pasaulio balsai“ Palangoje pristatys žanrų įvairovę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-01


Rugpjūčio 6 – rugsėjo 8 d. Palangoje vyks jau XV muzikos festivalis „Pasaulio balsai“. Šįkart jis dedikuojamas Palangai ir kurorto 770 metų sukakčiai, tad festivalio programoje rasis ne vienas tai liudijantis kūrybinis akcentas.

Per penkiolika gyvavimo metų festivalis atsinaujino, plėtėsi, kasmet pasipuošdavo vis kita prasminga dedikacija, tačiau išliko ištikimas savo tradicijai – vasaros vakarais Palangos miestui ir svečiams pristatyti profesionalųjį scenos meną. Pasak festivalio meno vadovės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ apjungia po įvairius pasaulio kampelius išsibarsčiusius žmones, kviečia įsiklausyti, susilieti į žodį, muziką, potyrius, maldą ir tylą.

Festivalio programoje – aštuoni koncertai. Šeši iš jų vyks festivalio „lopšyje“ – įstabioje Palangos Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, kur 2009 m. prasidėjo festivalio istorija. Tąsyk, bendraminčių iniciatyvos ir entuziazmo dėka įvyko pirmasis festivalis pavadinimu „Ave Maria“, kurio svarbiausiu akcentu tapo unikalus Palangos bažnyčios altorių puošiantis XVI a. paveikslas „Švenčiausioji Mergelė Marija su vaikeliu“.

Rugpjūčio 6 d. Palangos bažnyčioje festivalio pradžią skelbs Palangos orkestras ir maestro Vygantas Rekašius. Kolektyvas tapo neatsiejama festivalio dalimi – jo rengiamos programos skamba festivalyje kasmet nuo pat pirmojo 2009-aisiais. Koncerto solistas – Tomas Milerius (klarnetas).

Vargonų koncerto tradiciją rugpjūčio 14 d. pratęs tarptautinis duetas – sopranas Martina Doehring (Vokietija) ir Aivars Kalējs (vargonai, Latvija), o Žolinės šventę rugpjūčio 15 d. koncertu paminės Klaipėdos Brass kvintetas, meno vadovas Sigitas Petrulis, ir Asta Krikščiūnaitė (sopranas).

Šviesaus atminimo maestro Vytautas Kernagis „sugrįš“ į legendinį „Anapilį“ – klubą, kur taip mėgo koncertuoti ir susitikti su klausytojais. Palangos kurorto muziejuje rugpjūčio 17 d. vėl skambės širdžiai brangios dainos „gyvai“, iš ekrano, pritariant instrumentų trio: Irma Bakševičienė (smuikas), Tadas Motiečius (akordeonas) ir Juozas Martinkėnas (gitara).

Dedikaciją Palangai įprasmins ir rugpjūčio 21 d. koncertas Palangos Kurhauze – ilgametis festivalio bičiulis, Čiurlionio kvartetas – Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė) – ir aktorė Neringa Bulotaitė sudėjo Kurhauzo istorines noveles.

Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, diriguojamas Vilhelmo Čepinskio, ir mecosopranas Monika-Evelin Liiv (Estija-Suomija) rugpjūčio 28 d. atliks programą „Muzikos suvienyti“. Tai – pirmasis solistės ir Šiaulių kamerinio orkestro bendrai rengiamas koncertų turas Lietuvoje.

Rugpjūčio 31 d. – chorinės muzikos koncertas „Tėvyne, kur esi danguos…“. Valstybinis choras „Vilnius“ ir maestro Artūras Dambrauskas parengė Estijos, Latvijos, Lietuvos chorinės muzikos kompozitorių programą, kurią vainikuos Vaclovo Augustino jautrus kūrinys „Tėvyne mūsų“.

Jubiliejinio festivalio pabaigai rugsėjo 8 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje viešės unikalios sudėties ansamblis „QuiNCelli“, meno vadovas Lionius Treikauskas. Solistės Astos Krikščiūnaitės ir violončelių ansamblio atliekami kūriniai aprėpia įvairias epochas ir žanrus, progamoje rasis ir netikėtų sąskambių.

Koncertas „Muzika, nepavaldi laikui“, užvers festivalio duris ir pakvies pasimatyti kitą vasarą.

Visų koncertų pradžia – 19 val.


  2023-08-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt