P0

Miestas

Paraiškų senamiesčio fasadams tvarkyti lauks iki kitų metų sausio (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-02


Klaipėdos savivaldybė kviečia senamiesčio pastatų savininkus teikti paraiškas fasadų atnaujinimo darbams  – jos bus priimamos iki kitų metų sausio 8 d. Savivaldybės parama vienam pastatui gali siekti iki 30 tūkst. eurų ir sudaryti iki 70 procentų sąmatinės vertės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Kilus bet kokiems neaiškumams kviečiame kreiptis į savivaldybę ir konsultuotis su paveldosaugos specialistais. Nauja tvarka, tikiu, kad bus patraukli senamiesčio pastatų šeimininkams ir taps rimta paskata atnaujinti savo turtą, o kartu prisidėti ir prie bendro senamiesčio estetinio vaizdo gerinimo. Tvarkingas, jaukus ir gyvas senamiestis – vienas iš itin svarbių mūsų siekių“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Į finansavimą pastatų fasadų tvarkymui gali pretenduoti visų senamiesčio teritorijoje esančių pastatų savininkai, nepriklausomai nuo to, ar pastatas yra saugomas kultūros paveldo objektas, ar ne. Teigiama, kad pasinaudoti galimybe gauti finansavimą bus paprasčiau – ne visais atvejais bus reikalinga turėti statybą leidžiantį dokumentą. Pavyzdžiui, leidimo ir sudėtingo projekto nereikės paprastajam fasado remontui – fasado perdažymo, nutrupėjusio tinko sutvarkymo darbams, kai nekeičiama pastato išvaizda ir pastato vertingosios savybės.

Taip pat numatoma, kad didesnis prioritetas bus skiriamas paraiškoms, kai tvarkomi pastatai yra gatvėse ar erdvėse, kuriose atnaujinimo darbus vykdo ar numato savivaldybė, kuriomis juda didesni turistų ar gyventojų srautai – pavyzdžiui, Tiltų, Teatro, Žvejų, Turgaus, Daržų, Sukilėlių, Aukštosios, Didžiosios Vandens, Vežėjų gatvėse, Teatro, Turgaus aikštėse, šalia burlaivio „Meridianas“. Tikimasi, kad toks reglamentavimas paskatins pastatų valdytojus pirmiausiai tvarkyti pastatus, esančius reprezentacinėse senamiesčio vietose. Savivaldybei atnaujinus gatvę ar kitą viešą objektą, o šalia esančių pasatų savininkams – fasadus, būtų sukurta vientisa kokybiška erdvė.

Finansavimas bus skiriamas 2024 metams. Skaičiuojama, kad ateinančiais metais fasadų atnaujinimo priemonei prireiks mažiausiai 150 tūkst. eurų. Sulaukus daugiau paraiškų iš Klaipėdos senamiesčio pastatų valdytojų, finansavimas ateityje gali būti peržiūrėtas.

„Siekiant sudaryti kuo daugiau galimybių atnaujinti savo statinius, lieka galioti ir kita tvarka, pagal kurią galima gauti finansavimą Klaipėdos senamiestyje, naujamiestyje, Smiltynėje esančių saugomų kultūros paveldo pastatų tvarkybos darbams. Tai galimybė, prisidedant savivaldybei, suremontuoti arba restauruoti saugomo pastato pamatus, fasadus, stogą“, – sako meras A. Vaitkus.

Pagal šią priemonę finansavimas skiriamas darbams, susijusiems su kultūros paveldo objekto išsaugojimu. Savivaldybės skiriamų lėšų dalis projekto arba atskiro etapo įgyvendinimui sudaro iki 90 tūkstančių eurų, gali būti finansuojama iki 50 procentų sąmatinės vertės, o medinės ir fachverko konstrukcijos objektų tvarkybos darbams – iki 70 procentų.


  2023-08-02

  Vienas komentaras apie “Paraiškų senamiesčio fasadams tvarkyti lauks iki kitų metų sausio”

  1. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Fasadai fasadais bet kad Smiltynėje sklypai ispardavimejami nieka nerašo. Nebebus ten tamaus kampelio

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt