P0

ELTA

Pelningiausi restoranai ir viešbučiai – pajūryje (1)

ELTA
2023-08-02


Pernai pajūrio viešbučiai ir restoranai augino apyvartą 35 proc. iki 132 mln. Eur ir uždirbo 8,7 mln. Eur pelno – 46 proc. daugiau nei 2021 m. Tačiau jų augimas buvo menkesnis palyginti su bendru sektoriaus rezultatu Lietuvoje, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ Lietuvos kurortų viešbučių ir restoranų apžvalga.

Tuo metu darbuotojų skaičius pajūrio viešbučiuose ir restoranuose per metus nepasikeitė – Klaipėdos, Palangos, Neringos maitinimo ir apgyvendinimo įmonėse dirba 6800 darbuotojų, o jų atlyginimai padidėjo 15 proc. iki 1079 Eur iki mokesčių.

Aukštos rizikos įmonių šiame sektoriuje per metus sumažėjo nuo 12 proc. iki 10 proc., o per tą laiką bankrutuojančiomis buvo paskelbta 20 įmonių.

„Apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos pasižymi ypač žemu darbo užmokesčiu, tačiau palyginti su sektoriaus vidurkiu pajūrio viešbučiai ir restoranai moka darbuotojams apie 10 proc. daugiau, – sakė „Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė. – Palyginti su visu apgyvendinimo ir maitinimo verslu Lietuvoje, šio kurortinio regiono įmonių apyvartos ir pelningumo augimas buvo mažesnis. Bendrai maitinimo ir apgyvendinimo sektorius pernai gavo 56 proc. daugiau pajamų ir uždirbo 60 proc. daugiau pelno“.

Pietų Lietuvos kurortuose verslininkai moka didesnį nei 1200 Eur atlyginimą, kuris yra bent 10 proc. didesnis nei pajūryje.

                                                                                                                 Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-08-02

  Vienas komentaras apie “Pelningiausi restoranai ir viešbučiai – pajūryje”

  1. Avatarviešbutininkas (IP: 90.131.32.156)

   Labai netikslu. Klaipėda nėra kurortas, nereikėtų jos maišyti su Palanga ar Nida.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt