P0

ELTA

Ministras atmeta Klaipėdos mero kritiką (9)

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
2023-08-03


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako nesuprantantis uostamiesčio mero Arvydo Vaitkaus kritikos dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės įsteigimo ir vėluojančių investicijų. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovas tokią mero retoriką vertina kaip „susidūrimą su medicinos realybe“.

Arūnas Dulkys ir Arvydas Vaitkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Dabartinis Klaipėdos meras, nors yra dar trumpą laiką, į istoriją įsirašė labai keistą puslapį – nežinau, ar pasaulio istorijoje galima būtų surasti tokį analogą, kad miesto vadovas kritikuotų tai, kad jo mieste valstybė steigia ir vystys universiteto lygio ligoninę“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo A. Dulkys.

„Juk šitos ligoninės steigimas yra ne tik Klaipėdos krašto, ne tik Vakarų Lietuvos, bet visos šalies pergalė. Juk darome trečią pagal dydį mokslo ir medicinos centrą. Nebent meras savęs ilgalaikėje perspektyvoje Klaipėdoje nemato“, – svarstė ministras.

„Pono Vaitkaus žodžius vertinu kaip jo susidūrimą su medicinos realybe. Jis dar tik 100 dienų meras, bet jaučiu, kad jo rankos jau svyra. Tai tikrai norėčiau palinkėti stiprybės rasti jėgų visų pirma sutvarkyti pirminę grandį Klaipėdoje – tai, kas yra savivaldybės rankose“, – teigė A. Dulkys.

Ministras pabrėžia, kad A. Vaitkus viešai kalba apie gerokai didesnes investicijas miesto sveikatos apsaugos sistemos įstaigoms nei yra numačiusi SAM.

„Nežinau, kas tuos 250 mln. viešai vardina, gal ponas Vaitkus gali nurodyti tų žodžių autorių. Priminsiu, kad 2021 metais Klaipėdoje vyko atviras Sveikatos reikalų komiteto posėdis, kuriame buvo kalbama apie pokyčius. Kalbėjau ir apie galimas investicijas, minėjau apie 36 mln. eurų. Yra vieši to posėdžio įrašai, bet jų ponui Vaitkui žiūrėti nereikės, nes jis pats dalyvavo posėdyje“, – radijo laidoje pažymėjo A. Dulkys.

Jis taip pat nesutinka su A. Vaitkaus pastabomis, esą investicijos miesto gydymo įstaigoms vėluoja.

„Klaipėdoje nėra kažkokių išskirtinių sąlygų. (…) Sąlygos visoje Europos Sąjungoje vienodos. Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje yra vienas ritmas, kokiu Europos Sąjungos investicijos ateina. Galiu tik patvirtinti, kad tai bus ne mažesnė nei 36 mln. eurų suma, kuri atkeliaus į Klaipėdos mieste esančias gydymo įstaigas per įvairius projektus“, – sako A. Dulkys.

„Vyriausybė tikrai nenorėjo, kad Klaipėda būtų užšalusio uosto vaidmenyje, tokio paties požiūrio linkiu ir savivaldybės vadovų komandai, pertvarkant pirminę sveikatos liniją“, – pažymėjo ministras.

ELTA primena, kad šią savaitę Klaipėdos meras A. Vaitkus nurodė, jog uostamiesčio ligoninių tinklo pertvarka neduoda reikiamo efekto, įstaigos pradeda veikti nuostolingai, iš darbo išėjo apie 50 gydytojų, o Vyriausybė neva nesilaikanti pažadų dėl milijoninių investicijų. Kaip skelbė naujienų agentūra BNS, balsuojant dėl ligoninių sujungimo projekto Klaipėdos taryboje, A. Vaitkus teigimu, tuometinė valdančioji koalicija numatė, kad investicijos sieks iki 250 mln. eurų.

                                                                                                                 Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-08-03

  9 komentarai “Ministras atmeta Klaipėdos mero kritiką”

  1. AvatarMarijus (IP: 90.131.38.79)

   Ministras??? Kažkoks neaiškios pakraipos tipelis, neturintis jokio supratimo apie mediciną. Bla-Bla agentūros augintinis. Meras irgi kniksensais smarkiai užsižaidė…

  2. AvatarNuomonė (IP: 77.79.44.35)

   36 milijonai, istorinės investicijos, niekas nepasikeis su tokia suma

  3. AvatarKlaipeda (IP: 86.100.119.247)

   Kaip jums negeda Dulky,…ir kas jus laukia ateity uz kiekviena ligonio aimana ar paciento mirti, tikrai teks atsiskaityti didziule kaina, ir nepades tie milijonai tusciai svaistomi,…ir ka jums apskritai reiskia zmogaus sveikata ir gyvybe?…Jei turetumet nors laseli sazines pasitrauktumete is ministro pareigu, nes tai ne jusu kompetencijai disponuoti zmoniu sveikata. Geda…!!!!

   • AvatarJuozas (IP: 86.100.95.199)

    Kazin ar tokie kaip Dulkys bezino ka reiskia zodis GEDA.Jiems svarbiau euras,arba doleris

   • AvatarTaigi, (IP: 77.79.57.152)

    Pritariu.
    36 mln-tai didelės investicijos?Graudu.
    O meru pasitikiu-jei nežinotų,tikiu,nesakytų.
    Realybė,matyt,jo pusėje.

  4. AvatarVirginija Jurgilevičienė (IP: 86.100.115.25)

   Mes, visuomeninkai, pasisakėme, kai vyko tariama reforma. Iš tikrųjų buvo vykdomas sveikatos sistemos naikinimas. Pasirodo, tie, kurie įsakė sugriauti sveikatos sistemą, yra šventi, o jiems paklusę – blogiečiai, kurie dabar jau prisidirbo. Štai mūsų straipsnis apie gėdingiausią reformą. https://www.pilieciams.lt/be-kategorijos/parkrusto-plesikai-sveikatos-apsaugos-ministerija-nedalyvaukite-nusikaltimuose/

  5. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.37.51)

   Konservatoriaus Petrošiaus giriamai būsimai 3 aukščiausio lygio gydymo įstaigai , ponas ministeris teišgali tik 36 milijonus iš 800 milijonų skirtų sveikatos apsaugos sistemos pertvarkai ? Jūs rimtai pone ministre , istorinis įvykis 😁, jei Klaipėda galėjo skirti 12 milijonų iš ne tokios storos anot seimo nario konservatoriaus Petrošiaus , piniginės ? ____.Petrošius: Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus .Audrius Petrošius, Seimo narys ____Sveikatos apsaugos sistemos laukia rimtos pertvarkos, kurioms numatyti apie 800 mln. eurų. Nepaisant to, Klaipėdos miesto savivaldybė, nuosavybės teise valdanti Klaipėdos universitetinę ligoninę, toliau renkasi savarankiškos miesto savivaldybės pavaldumo gydymo įstaigos kelią, neturėdama nei itin storos piniginės, reikalingos kokybiškam ir moderniam tokio tipo įstaigos funkcionavimui užtikrinti, nei pakankamai aukštos kompetencijos specialistų savivaldybės administracijoje, kad suvaldytų ligoninėje vykstančius procesus, įskaitant paslaugų
   kokybės ir prieinamumo pacientams gerinimą, personalo kompetencijų ir karjeros galimybių plėtojimą, problemų dėl mikroklimato operatyvų sprendimą ir t.t.

  6. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.37.51)

   Eilinis liberalus PIŠŠŠŠŠ…. 36 milijonai DIDELĖS INVESTICIJOS , kurios pono ministro Dulkio įvardintos kaip ” istorinis įvykis ” ? Na, konservatoriau Petrošiau , liberale S.Gentvilai ar verta buvo kvailinti mane , rinkėją apie būsimą ” gėrį ” ir aukščiausios kokybės paslaugas ? Kiek turėtų kainuoti naujoji Jūrininkų poliklinika ? 40 milijonų ir tik statybos ? O kiek kainuotų vidaus įrengimas ? Dar tiek pat , jei ne daugiau ? 12 milijonų Klaipėda galėjo pati skirti KU atnaujinimui . O naujam , istoriniam , anot ministerio Dulkio , dariniui su aukščiausios kokybės paslaugomis tik 36 ? Naujo skubios pagalbos – priėmimo pastato nebus ? Tikiuosi po būsimų seimo rinkimų liksite politiniame patvoryje , ponai liberalieji . Tikėti jumis , savęs negerbti . Be pagarbos .

   • AvatarKlaipėdos gyventojas (IP: 90.131.47.188)

    Tamsta naturalus bukagalvis,oVaitkus prisišiko.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt