P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Dėl vandenilio griaus laivų valdymo sistemos bokštą (9)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-08-04


Kelis dešimtmečius greta Naujosios perkėlos į Smiltynę stovėjęs trijų aukštų bokštas kris – jo savininkė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) ruošiasi užsakyti griovimo projektą. Beje, dar prieš porą  metų rengtas šio bokšto kapitalinio remonto projektas.

Naujosios perkėlos panorama keisis. Artūro Šulco nuotr.

Laivų judėjimo valdymo sistemos posto Nr. 2, esančios Nemuno g. 8A, bokštas – ypatingas statinys. Jam fiziškai ir morališkai nusidėvėjus Uosto direkcija po konkursinių procedūrų užsakė kapitalinio remonto projektą iš UAB „Uostamiesčio projektas”. Tačiau KVJUD apsisprendus teritorijoje, kurioje stovi bokštas, pradėti su vandenilio gamyba ir jo išpilstymo į autotransporto priemones ir vandeniliu varomus laivus veiklą, šis projektavimas neteko prasmės.

Praėjusių metų pavasarį Uosto direkcija nutraukė 2021 metų pradžioje pasirašytą su UAB „Uostamiesčio projektas” 55,5 tūkst. eurų vertės sutartį, nes direkcijos investicijų vykdymo pasitarime buvo priimtas sprendimas bokšto neatnaujinti „dėl pasikeitusių planų”.

Tuomet viešai buvo paskelbta, kad faktinė tokios sutarties įvykdymo vertė – 38,2 tūkst. eurų, Būtent tokia suma ir buvo sumokėta rangovui už padarytus darbus, kurie tapo nebereikalingi.

Uosto vidus kompas

INFORMACIJA

KVJUD skelbė, kad Klaipėdos uoste vandenilis bus gaminamas naudojant polimerinių elektrolitų membranos (PEM) elektrolizerį, t. y. leidžiant elektros srovę tarp katodo ir anodo vanduo suskaidomas į vandenilį ir deguonį ir per PEM membraną išskiriamas vandenilis. Planuojamo uoste įrengti elektrolizerio galingumas sieks iki 2 MW.  Planuojamas vandenilio gamybos pajėgumas – apie 530 tūkst. kub. m 2025-aisiais, palaipsniui jis būtų didinamas iki 1,4 mln. kub. m 2030 metais.


  2023-08-04

  9 komentarai “Dėl vandenilio griaus laivų valdymo sistemos bokštą”

  1. Avatarbigcatwar (IP: 78.60.149.75)

   …siulau salia savydurnybes statyt,ta vandenilio generatoriu ir talpas….

  2. AvatarRita (IP: 78.57.219.26)

   O sleptuves ar stato,dujokaukes supirktos?tiek pavojingu imoniu,o zmoniu saugumu nesirupina,

  3. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Gerai sugalvota! Ant kranto statomas administracinis pastatas, šalia jo, taip pat prie vandens, statomas vandenilio fabrikėlis, paskui… O kas paskui? Kur dės tą vandenilį? Tai aišku, kad iš jo gamins amoniaką ar metanolį, ką gi daugiau! Miesto centras – fabrikėliams ne kliūtis, nebent koks prokuroras paklaustų, o kam reikėjo uosto akvatoriją gilinti iki 17 ar kiek ten metrų? Bet juk visi žinom, kad nepaklaus!

  4. AvatarKad (IP: 90.143.68.103)

   O kam ten statyti ogi miesto centre atgimimo aikštėje kartu ir garažais po žeme Tumai pastatys gal kartu abi statybos pigiau apseis nes kasti ” kotlovaną” reikės vieną o ne du

  5. AvatarPilietė (IP: 88.135.29.74)

   Klaipėdą supa dujų terminalas,naftos bazė dabar dar vandenilis,atliekų deginimas…laikas iš čia bėgti kuo tuoliau…

  6. AvatarDARIUS (IP: 84.15.187.102)

   Ar butinybe tokiai veiklai brangi uosto teritorija, statykite laukuose, ar salia Kiaules nugaros kur jau yra infrastruktura tokiai veiklai. O gal bokstas grius, kad buvo statytas tarybiniais laikais – o kas gali paneigti?

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

    TIK NE TARYBINIU PASTATU GRIOVIMAS111!!!!!

  7. AvatarSiaubiakas (IP: 88.119.156.187)

   miesto centre nauja vandenilio gamykla, o kaimas ramiai snaudžia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt