P0

Fotoreportažai, Miestas

Stichinė liūtis užtvindė gatves, vakare ji vėl gali užsukti (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-06


Sekmadienio rytą, po 7 valandos Klaipėdoje pradėjusi pliaupti smarki liūtis eilinį kartą užtvindė kai kurias Klaipėdos gatves.

Itin didelis vandens kiekis susikaupė tradicinėje tokių potvynių vietoje – po Herkaus Manto gatvės viaduku.

Patvinusi buvo ir Liepų gatvė, netoli Šiaurės prospekto sankryžos.

Žmonės socialiniuose tinkluose dalinasi analogiškais vaizdais ir iš Taikos prospekto, Danės, Paryžiaus komunos gatvių.

Sigitos Kazragytės nuotr.

 

Gražvydo Sonar nuotr.

Patvino ir šalia paraleliai Liepojos gatvei tiesiamos naujos gatvės esantys kiemai.

„Jei ne iškastas milžiniškas griovys, situacija būtų dar baisesnė“, – rašė vaizdo medžiaga pasidalinusi moteris.

Miesto straipsnių vidus

Lietaus nuotekas mieste prižiūrinti AB „Klaipėdos vanduo“ prieš vidurdienį informavo, kad sulaukė keliasdešimt pranešimų iš gyventojų dėl gatvėse susikaupusio didelio kiekio vandens.  Anot pranešimo, darbuotojai nedelsiant reagavo į gyventojų pranešimus, siurblinės šiuo metu dirba pilnu pajėgumu.

„Šiuo metu sudėtingesnė situacija susidariusi Herkaus Manto gatvėje po viaduku, kadangi vanduo dar nespėjo sutekėti į tinklus, tačiau AB „Klaipėdos vanduo” komanda deda visas pastangas, kad lietaus sukelti padariniai būtų kuo greičiau panaikinti. Visų vairuotojų prašome aplenkti šį ruožą“, – rašoma bendrovės pranešime.

Po 16 val. įmonė informavo, kad Herkaus Manto gatvėje susidariusios vandens sankaupos jau subėgo į tinklus ir eismo pralaidumas šiame ruože atstatytas, visi liūties padariniai šalinami – gatvės plaunamos nuo susidariusių purvo liekanų.

Nuotrauka iš Arvydo Vaitkaus paskyros „Facebook”

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad Klaipėdoje preliminariais duomenimis buvo pasiektas stichinio lietaus kiekis. Per valandą iškrito 53 mm. lietaus (per 2 val. – 65,5 mm), o tai yra daugiau nei pusė viso mėnesio normos.

Anot jos, vėlai vakare (apie 22 – 24 val.) vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose vėl formuosis smarkios liūtys lydimos perkūnijų, škvalinių vėjo sustiprėjimų iki 15-20, kai kur 23 m/s, gali pasitaikyti krušos.

„Klaipėdos vanduo” tikina, kad iš anksto ruošiasi galimai dar vienai liūčiai ir padidino budinčių avarinės tarnybos darbuotojų skaičių.

„Pastebėjus vandenyje skendinčias gatves ar kiemus, prašome apie tai pranešti avarinės tarnybos darbuotojams kontaktu: tel. 846220220 (atsiliepus operatorei, pasirinkti 1)“, – rašo įmonė.

Nuotrauka iš Arvydo Vaitkaus paskyros „Facebook”

„Smarki liūtis, kuri pasiekė stichinę ribą, dar kartą priminė apie problemines Klaipėdos miesto vietas. Matome, kad vietoje, kaip pavyzdžiui, Žvejų gatvėje, kurioje neseniai pakeisti lietaus nuotekų tinklai, situacija ne tokia tragiška. Tačiau, deja, kitose vietose situacija tapo nekontroliuojama.
Skęstantis miestas – ne pirmos dienos problema. Tokios problemos žinomos visą paskutinį dešimtmetį. Todėl šią problemą reikia spręsti ir laiko atidėliojimui nėra. Suprantu, kad prieš gamtą esame bejėgiai ir tokių reiškinių tik daugės, tačiau turime imtis priemonių, kad esant tokioms situacijoms būtų patirti kuo mažesni nuostoliai ir kiekvienas iš Jūsų nepatirtų nepatogumų“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašo Klaipėdos meras, informavęs, kad pirmadienio rytui kviečiasi atsakingus asmenis situacijai išsiaiškinti bei ieškoti skubių bendrų sprendimų.


  2023-08-06

  5 komentarai “Stichinė liūtis užtvindė gatves, vakare ji vėl gali užsukti”

  1. AvatarBet Taraškevičius rūpinasi kai prichvatizuoti šiukšlių išvežimą (IP: 90.131.43.154)

   30metu Taraškevičius ir Grubliauskas betvarkė nuotekų.
   Net neįnventarizavo. Tik 2019 metais pradėjo inventorizuoti kad apleista atiduoti ,,Klaipėdos vanduo

  2. AvatarKlaipėdos vanduo koks pelnas? (IP: 90.131.43.154)

   O kodėl melioracijos netvarkom

  3. AvatarMarketingas (IP: 85.232.138.203)

   Dabar atsiras skelbimų: nebrangiai skubiai parduodamas apynaujis automobilis, nedaužtas, nesukta rida… Tik truputį skendęs, bet to nebus pasakyta…

  4. Avatarvaldao (IP: 84.15.181.255)

   Noriu padekoti Klaipedos policijos darbuotojams, kurie netoli patvinusiu vietu stabde eisma ir leido vairuotojams apsisukti bei pravaziuoti saligatviais. Tikrai labai pilietiskai ir geranoriskai. Ir nepadeka statybininkams, kuriu visa israusta purva ir palikta jovala liutis plove i gretas ir pesciuju perejas .

  5. AvatarKad (IP: 90.143.68.103)

   Net pirmokui aišku kad reikia lietaus nuotekų tinklų priežiūros, remonto o ne tik kalbų

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt