Praūžė KKKC inicijuota stovykla vaikams

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-08-08

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) kartu su kūrybiškumo akceleratoriumi „Vivita Lithuania“ antrus metus iš eilės organizavo stovyklą 8-12 m. vaikams „SuperHU“, kurios metu susijungia dizainas, menas ir technologijos. Šiemet į stovyklos veiklas taip pat įsitraukė ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakultetas, stovyklautojus įsileidęs į savo erdves.

Superherojaus kostiumo gamyba. Arvido Jasmanio nuotr.

Ši stovykla – tai pastarųjų partnerių bendradarbiavimo rezultatas, kuris į komandinį darbą taip pat įtraukė ir Klaipėdos regione kuriančius menininkus. Tris savaites vykusios stovyklos metu vaikai galėjo susikurti superherojaus bazę, superherojaus kostiumą bei superherojaus šalmą. Mentoriai lydėjo vaikus kūrybinio proceso metu, o vaikai išmaniai panaudojo ir jungė įvairias grafinio ir produkto dizaino, maketavimo, 3D, siuvimo technologijas, elektroniką ir net robotiką.

Šiemet į „SuperHU“ stovyklos veiklas aktyviai įsitraukė ir vietos menininkai – dailininkė Eglė Kontrimienė vaikams vedė užsiėmimą apie spalvas bei jų reikšmes superherojų kontekste. Skulptorius Alfonsas Lekavičius mokė susimodeliuoti savo šalmo formą. Grafikos dizaineris, VDA Klaipėdos fakulteto lektorius Martynas Lapas vaikams pasakojo apie ženklų reikšmę ir pamokė, kaip susikurti savo unikalų superherojaus ženklą, kurį vaikai galėjo atsispausti 3D spausdintuvu.

Penktadieniais vyko papildomos edukacinės dirbtuvės, kurių metu buvo kviečiami vaikai iš dienos centro „Dienvidis“. Šių užsiėmimų metų KKKC Meno kiemo rezidentės Urtė Jasenka ir Žaneta Jasaitytė-Bessonova drauge su KKKC edukatorėmis mokė vaikus, naudojant kūrybinį procesą, atrasti savo superherojaus savybes.

Superherojaus šalmas. Alvido Jasmanio nuotr.

„Šiame projekte VDA Klaipėdos fakultetas dalyvavo kaip stovyklos partneris, na, o man teko garbė ir malonumas pabendrauti bei padirbėti su vaikais. Čia buvo mano „debiutinė stovykla“, pirmą kartą dalyvavau šių partnerių organizuojamoje stovykloje. Šiaip viskas smagu, o vaikai labai žingeidūs. Buvo lengva dirbti, ko tikrai negalėjau numatyti, nes neturiu panašaus darbo patirties. Dėl tos priežasties galvojau, kad bus labai, labai daug triukšmo ir chaoso, o čia atrodė, kad vaikai – išalkę informacijos ir žinių. Mes su visa grupe vieną dieną skyrėme ženklodarai. Vaikai susikūrė savo superherojaus ženklą, kurį vėliau panaudojo modeliuodami superherojaus kostiumą. Man buvo nuoširdžiai įdomu stebėti jų progresą, todėl dar keletą kartų – kitą stovyklos savaitę – užsukau pasižiūrėti, kaip jiems sekasi ir suspėjau pamatyti praktiškai jau pabaigtus kostiumus. VDA vardu džiaugiuosi, kad galėjome prisidėti prie šios stovyklos organizavimo ir, galvoju, kad tokių renginių vaikams Klaipėdoje galėtų būti dar daugiau” , – pranešime cituojamas M. Lapas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Gimsta jaunųjų menininkų darbai, skirti Lietuvos plaukimo šimtmečiui 

Penktus metus besitęsiantis bendras Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos, Klaipėdos sportininkų namų ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos projektas „Meno ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra

Parodų rūmuose - VDA baigiamųjų darbų paroda ir ekskursija

Birželio 7 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos parodų rūmuose atidaroma jaunųjų menininkų baigiamųjų darbų paroda – VDA baigiamųjų darbų paroda ...
2024-06-03
Skaityti daugiau

Kultūra

Pristatys Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraštį

Gegužės 17 d., penktadienį, Klaipėdos parodų rūmų „Juodajame kube“ veiks Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraščio instaliacija. Nuo 2023 m. ...
2024-05-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This