Klaipėdos muzikinis teatras kviečia režisierius kurti premjerą naujajame pastate (2)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-08-09

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras skelbia konkursą režisieriams ir jų kūrybinėms komandoms. Konkurso nugalėtojui bus suteikta unikali galimybė drauge su savo suburta menininkų-statytojų komanda režisuoti pirmąją premjerą naujame teatre – Philipo Glasso operą „Kelionė“ (The Voyage).

Ši premjera pradės 2024-2025 m. 38-ąjį teatro sezoną naujojoje teatro scenoje, aprūpintoje modernia mechanikos, apšvietimo, garso, vaizdo bei technologinio ryšio įranga.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, didžiausia profesionalaus scenos meno įstaiga Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje, 2024 m. pradžioje planuoja įsikelti į naujuosius teatro rūmus. Ypatingu įvykiu visos Lietuvos muzikinio teatro istorijoje taps ne tik naujojo teatro pastato atidarymas. Pirmajame nepriklausomos Lietuvos metu pastatytame teatre bus pristatyta išskirtinio kūrinio premjera – Philippo Glasso opera „Kelionė“.

Vienu įtakingiausių mūsų laikų kompozitoriumi tituluojamas 86-erių P. Glassas sukūrė 23 operas, tačiau iki šiol nė viena iš jų Lietuvoje nebuvo atlikta. Taigi, šiuo projektu bus atverta ne tik nauja Muzikinio teatro Klaipėdoje erdvė, bet ir Glasso sceninių kūrinių epocha Lietuvoje.

Trijų veiksmų opera „Kelionė” (The Voyage) buvo sukurta Metropolitan operos užsakymu 500-osioms K. Kolumbo kelionės į Ameriką metinėms pažymėti. Operos pasaulinė premjera įvyko 1992 m. spalio 12 d. Metropolitan Operoje (JAV), europinė premjera – 2002 m. spalio 6 d. Linzo valstybinėje operoje (Austrija). Operos libretą anglų, lotynų ir ispanų kalba parašė Davidas Henry‘s Hwangas, remdamasis paties kompozitoriaus sukurta istorija.

Operos siužetas, kompozitoriaus žodžiais tariant, pasakojantis „apie atradimus ir atradėjus – tuos bebaimius žmones, kurie nuo pat žmonijos istorijos pradžios savo noru ir net be jokio apgailestavimo palikdavo jiems pažįstamą, saugų pasaulį, beatodairiškai nerdami nežinomybėn pasitikti savo ateities“, atliepia ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istoriją.

„Daug metų teatras klajojo, ieškodamas savo tapatybės, keisdamas pavadinimus ir gyvavimo formas, įsikurdamas įvairiose erdvėse, be savo veiklai tinkamo pastato, ir gyvuodamas tik idėjos vedinų žmonių dėka. P. Glasso opera „Kelionė” yra veikalas, vertai galintis atvesti Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą į naująjį kelionės etapą – gyvavimą naujuose teatro rūmuose. Kviečiame režisierius kuo aktyviau įsijungti į šį jaudinantį nuotykį ir drauge kurti šiuolaikinę operą bei šiuolaikišką teatro viziją“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotoja menui Audronė Juozauskaitė.                         

Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas – čia.

Žymos: |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Klaipėdos muzikinis teatras kviečia režisierius kurti premjerą naujajame pastate”: 2

  1. Anonimas parašė:

    Faktas,.kad.muzininis turejo buti naujas ir naujoje vietoje..nebutu problemu su parkingu.

    • Parkingas parašė:

      Tai kad ir dabar tų problemų Muzikinis neturi ir neturės čia grįžęs, jų turi Viktorijos viešbutis- Muzikinis čia tik priedanga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Douglas Lee: „Šokį reikia priimti kaip muziką“

Rugpjūčio 2 ir 3 dienomis elinge Klaipėdos festivalio gerbėjai išvys žinomų choreografų – Gajaus Žmavco (Slovėnija, Lietuva) ir Douglas Lee ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra

Elinge – šokio spektaklio „Reverb‘as“ premjera

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KMVT) baleto trupė sugrįžta į gamtos stichijoms atvirą Klaipėdos festivalio sceną senajame elinge. Rugpjūčio 2-3 dienomis ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Gdansko Baltijos opera į Klaipėdą atvyks su „Karaliumi Rogeriu“

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atstovai ką tik grįžo iš Lenkijos, kur pagal programą „Įkvepianti kultūra“ lankėsi Gdansko Baltijos operoje (Opera ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This