Girulių bibliotekoje – Justino Marcinkevičiaus kūryba ir pantomimos miniatūros

Kultūra

Rugpjūčio 16 d., 18 val., tradiciškai trečiadienį, Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje vyks netradiciniai skaitymai – pantomimos miniatiūros poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos temomis.

Justino Marcinkevičiaus poeziją skaitys Vida Rimkė ir Saulė Jakevičiūtė. Tarp skaitymų pantomimą atliks profesionalus aktorius, režisierius Virgis Bortkevičius.

Didžiajai daliai Lietuvos žmonių užtenka įvardinti – Justinas Marcinkevičius, ir jau aišku, apie kokį žmogų kalbama. Tai aukščiausias titulas, kokio gali sulaukti viešas žmogus, poetas. Giliau nei žodžiai – taip galima apibūdinti jo kūrybą, kuri, kaip bebūtų apmaudu, šiandienos realijose įvairiai interpretuojama. Rašydamas sudėtingu laikmečiu J. Marcinkevičius savo kūrinius tobulindavo metaforomis, užuominomis, nutylėjimais. Todėl ir mes, bibliotekininkai, atskleisti šio poeto kūrybos branduoliui pasirinkome ne tik garsinius skaitymus, bet ir pantomimą – vaidinimą, pagrįstą plastiniais kūno išraiškų ir veido raumenų judesiais ir gestais.

„Šis vakaras – simbolinis prisilietimas prie poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos lobyno,  ją tematiškai klasifikuojant ir perkeliant į pantomimos žanrą“, sako aktorius V. Bortkevičius.

Imanuelio Kanto biblioteka turėjo ypatingai gražų ryšį su Justinu Marcinkevičiumi, apie tai byloja 1985-ųjų metų poeto įrašas svečių knygoje: „Ačiū Jums, mūsų pajūrio knygos namai, už kelią, kurį jūs tiesiate į žmonių širdis, už gėrį, kurį sėjate, už grožį, kurį ugdote! Lenkiuosi bibliotekos darbuotojams, surengusiems poezijos vakarą, kurio metu dar labiau įsimylėjau Klaipėdą. Tad ir sakau, iki pasimatymo, gerieji žmonės!“

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

„Mėlynosios bibliotekos" projektas bus tęsiamas kitomis veiklomis

2022 metais Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka inicijavo projektą „Mėlynosios bibliotekos: organizacijos ir inovacijos mėlynajai ekonomikai ir vandens ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

Kultūra

Arvydas Juozaitis pristatys dvi savo knygas

Vasario 27 d., antradienį, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g.8) įvyks pirmasis „Klaipėdos knyga 2023“ ...
2024-02-22
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija, Svarbu

Klaipėdos Donelaitis 50-metį pasitinka nežinioje

Lygiai prieš pusę amžiaus – 1973-iųjų gruodžio 29-ąją, 15 val. – surengtų iškilmių metu Klaipėdoje buvo atidengtas Kristijono Donelaičio paminklas, ...
2023-12-29
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This