P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

Donatas Švirėnas: „Tai, kad aktoriaus karjerą iškeičiau į darbą jūroje – režisūrinis sprendimas iš aukščiau“ (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-11


Donatas Švirėnas – daugeliui puikiai žinomas Klaipėdos dramos teatro aktorius. Daug kam buvo netikėta, kad kelias dešimtis vaidmenų teatre sukūręs Donatas paliko teatrą ir nusprendė rinktis jūros kelią.

Jis įstojo į Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centrą ir tapo laivo stiuardu. Būtent apie šį jo pasirinkimą kalbama antrojoje laidoje „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“.

„Šis laikotarpis nebuvo lengvas, nes viską teko pradėjau nuo nulio. Žmonėms įdomu, kodėl palikau teatrą. Priežastis gana paprasta – materialiniai dalykai. Teatras visada buvo mano svajonė, kurios siekiau nuo pat vaikystės, todėl yra skaudu, kai šiai svajonei atiduoti visą širdį, sveikatą, neskaičiuoji darbo valandų, tačiau supranti, kad gaunamas atlygis vos padeda išgyventi. Štai taip mano akiratyje atsirado jūra. Šiandien dirbu laivo stiuardu viename iš „DFDS Seaways“ keltų ir tuo labai džiaugiuosi. Tačiau tai dar ne pabaiga – planuoju mokslus tęsti ir tapti laivo virėju. Tikiuosi, kad mano pavyzdys paskatins ir kitus nebijoti pokyčių ir pasiryžti atrasti naujus horizontus“, – pasakojo Donatas Švirėnas.

Laidoje panaudoti Viktorijos Vaišvilaitės, Donato Ravaičio, Kęstučio Meliausko, Domo Rimeikos, Vaivos Jokužytės, Vitos Jurevičienės, Donato Švirėno vaizdai. 

Laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamos Klaipėdos miesto savivaldybės. 

Projekto partneriai: Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.  


  2023-08-11

  5 komentarai “Donatas Švirėnas: „Tai, kad aktoriaus karjerą iškeičiau į darbą jūroje – režisūrinis sprendimas iš aukščiau“”

  1. AvatarReda (IP: 86.100.121.218)

   Gaila teatro ir ypač jaunųjų aktorių kartų. Teatrą paliko aktorė Jolanta Puodėnaitė. Jauniems aktoriams nėra galimybių kilti, motyvuotis, padoriai gyventi. Vyresniems aktoriams tikiu geresne situacija. Alga + pensija

  2. AvatarReda (IP: 86.100.121.218)

   Donatai puiku!

  3. AvatarTeatras (IP: 90.131.32.194)

   Šaunuolis Donatas, neskaitant prarasto puikaus, nuostabaus aktoriaus ir tokių pavyzdžių ne vienas, vien Klaipėdos dramos tetro tupė, kas Kanadoje, kas Anglijoje, kas Airijoje ir džiugu būtų kad bent dirbtų ten pagal savo diagnozę… Kaip pasakė vienas žymus klasikas Teatras ne profesija tai diagnozė, va ir mano širdis teatre liko prieš 12 metų taip ten ir liks, o dirbti tenka inžinieriumi…

  4. AvatarZydra (IP: 86.100.109.135)

   Super interviu.Gaila, kad teatre nebeliko puikaus aktoriaus,bet…sėkmės Donatui.Panašu, kad grįžtame keleta dešimtmečių atgal, kai dalis šio teatro aktorių vykdavo uždarbiauti svetur.

   • AvatarRasa (IP: 78.62.147.40)

    Nuostabus Aktorius, Žmogus. Labai didžiuojuosi, kad Donatas, turintis Dievo dovaną bendrauti, inteligentiškas, apsiskaitęs vyras dirba kelte. Kad atsikvėpė nuo nepriteklių. Kuo didžiausios sėkmės, o dėl Klaipėdos dramos teatro… Tai, kad Povilo Gaidžio nebėr, kultūros jame taip pat nebėr, nusivylė ir prisiekę žiūrovai. Vadovas Tomas nuėjo į Tarybą dirbti už papildomus šimtelius, suvargęs, pražilęs… Pamačiau rugsėjo premjeros antraštę- nebetraukia. Plikų užpakalių, keiksmažodžių, nevilties ir liūdesio veikalai. Tokių “menų” pilna gatvėse, parduotuvėje, paplūdimyje. Beje, jei talentingasis Donatas taps virėju- tikrai pateks į geresnius laivus ar keltus, pamatys pasaulio: danai lietuviams moka tik grašius.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt