Stringa „Orlen Lietuvos“ reaktoriaus kelionė

ELTA
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
2023-08-17

Dėl neįprastai karštų orų ir įkaitusio asfalto „Orlen Lietuvos“ reaktoriaus kelionė ilgėja, Eltą informavo bendrovės atstovė spaudai Kristina Gendvilė.

Pasak jos, reaktorius ir jį vežantis tralas iki sekmadienio ryto stovės prie Židikų kaimo, kur atvyko ketvirtadienio rytą, o Mažeikiuose esančią gamyklą pasieks pirmadienį, rugpjūčio 21 d.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šią naktį reaktorius atvyko į Židikus ir dėl labai aukštos lauko temperatūros bei įkaitusio asfalto ten sustojo techninei pertraukai. Dabar yra planuojama, kad 6 val. ryto sekmadienį krovinys pajudės Pikelių link, o nuo Pikelių gamyklos link. Gamyklą krovinys pasieks pirmadienį ryte“, – ketvirtadienį Eltai teigė K. Gedvilė.

Anot „Orlen Lietuva” atstovės, kai oro temperatūra viršija 25 laipsnius, kaip buvo užfiksuota trečiadienį, sunkiasvorių krovinių gabenimas yra neleidžiamas.

„Kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 25 laipsniai, sunkiasvorių ir didelių gabaritų krovinių apskritai teisiškai neleidžiama gabenti“, – paminėjo ji.

Taip pat, anot K. Gedvilės, orams atvėsus, reaktoriaus gabenimo planas nebūtų keičiamas, kadangi jau susitarta su „Energijos skirstymo operatoriumi” (ESO) ir „Litgrid”, kurių darbuotojai maršrute ardo elektros oro linijas, kad šios nekliudytų važiuojančio sąstato.

„Dabar jau suderinta, tiek su ESO, tiek su „Litgrid”, kad krovinys atvažiuos pirmadienį ryte. Be to, su „Mammoet Baltic“ buvo sutarta, kad reaktorių atveš iki rugpjūčio 25 d., tad poreikio bandyti ankstinti nėra“, – sakė K. Gedvilė.

Pasak „Mammoet Baltic” pateiktų atnaujintų kelionės planų, sąstatas iš Židikų sekmadienį turėtų pajudėti 6 val. ryto ir važiuot iki Pikelių, kur stotų 11.38 val. Planuojama, kad pirmadienį, rugpjūčio 21 d., sąstatas paskutinę kelionės atkarpą pradės 6 val. ir į „Orlen Lietuva” gamyklą Mažeikiuose atvyks 8.46 val.

ELTA primena, kad 1,5 tūkst. tonų sveriančio žaliavos likučio konversijos įrenginio reaktoriaus kelionė iki Mažeikių prasidėjo vidurnaktį iš rugpjūčio 5 d. į rugpjūčio 6 d. Klaipėdoje.

Reaktorių gabenantis sąstatas juda tamsiuoju paros metu, vidutiniškai 3 km/val. greičiu. Važiuojantį sąstatą lydi inžinieriai ir kitas personalas, kurie turi užtikrinti sėkmingą kelionę.

Ruošiantis krovinio gabenimui, planuojamame transportavimo maršrute buvo sustiprinti 40 posūkių, praplatinta ir sustiprinta 80 km kelių, įrengta apie 64 km papildomo kelkraščio, sutvarkyti 9 tiltai, 4 iš jų rekonstruoti įrengiant apvažas, o 2 iš naujo perstatyti, maršrute buvo įrengtos 6 poilsio aikštelės.

Žaliavos likučio konversijos įrenginio reaktorius, skirtas naftai perdirbti, yra beveik 100 metrų ilgio, 6,5 metro pločio ir 10 metrų aukščio. Kartu su įrenginiu jį vežantis sąstatas sveria 2,2 tūkst. tonų.  

                                                                                                                                           Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama                           

 

 

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Beveik kas septintas gyventojas situaciją šalyje vertina neigiamai

Naujausios šalies gyventojų apklausos rodo, kad balandį du trečdaliai žmonių padėtį Lietuvoje įvertino kaip blogėjančią. Visgi pesimistiškai situaciją vertinančių gyventojų ...
2024-05-07
Skaityti daugiau

Mums rašo

Respublikinėje konferencijoje dalintasi patirtimi

Klaipėdos uostamiesčio progimnazijoje šią savaitę vyko respublikinė konferencija „Inovacijos, kompetencijos ir integracija įgyvendinant Erasmus + programos patirtį”. Konferencijos organizatorės – ...
2024-04-07
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Švietimas

Švietimo įstaigų projektų mugėje - ir svečiai iš Prancūzijos

Nors šią savaitę prasidėjo moksleivių pavasario atostogos, antradienį nuo pat ryto Klaipėdos Gedminų progimnazijos koridoriai buvo sklidini šurmulio, girdėjosi tranki ...
2024-02-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This