P0

Kultūra

Aptarė ne tik su Šv. Jono bažnyčia susijusias aktualijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-18


Klaipėdos miestiečių draugija skelbia inicijavusi išvažiuojamąjį pasitarimą prie šv. Jono bažnyčios su Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais – vicemeru Algirdu Kamarausku, Paveldosaugos skyriaus vedėju Vitalijumi Juška, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėju Almantu Mureika bei Tomo g. 26 ir 28 nekilnojamo turto vystymo projekto atstovais Matu Smilgevičiumi ir Rolandu Jonuška bei architekte Laima Šliogeriene dėl galimybės įprasminti Klaipėdos senamiesčio berniukų mokyklos pastato istoriją nauju architektūriniu projektu.

Facebook nuotr.

Nekilnojamo turto vystytojai teigė, kad projektas buvo toliau koreguotas, atsižvelgiant į senojo miesto charakterį ir paisyta Šv. Jono bažnyčios gretimybės.

Draugijos atstovų nuomone, buvo galima kūrybingiau interpretuoti senojo pastato architektūrinius elementus, atkartoti langų ritmingumą, išlaikyti tūrį, proporcijas, aukštingumą, formas ir prisiderinti prie kultūros paveldo formuojamos aplinkos arba bent jau atkurti senojo pastato fasado išklotinę.

Kitoje pasitarimo dalyje buvo diskutuoti bendrieji Klaipėdos senamiesčio sutvarkymo klausimai, susiję su parama kultūros paveldo tvarkybai, Šv. Jono bažnyčios atkūrimo eiga ir jos aplinkos sutvarkymu bei Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimu.


  2023-08-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt