P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

Pirmoji Lietuvoje jūrų kapitono laipsnį įgijusi moteris: „Man sakė, kad nepavyks“ (10)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-18


Milda Miltakytė – pirmoji moteris Lietuvoje, kuri įgijo jūrų kapitonės laipsnį. Šiandien Milda dirba vyr. kapitono padėjėja „DFDS Seaways“ laive „Sirena Seaways“.

Laidoje „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ Milda atvirauja, kad jūra jos gyvenime atsirado atsitiktinai – neįstojusi į ekonomiką, ji pasirinko mokytis Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakulteto Laivavedybos katedroje.

Šiandien sėkmingai jūroje ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje dirbanti moteris pasakoja, kad jūra jai yra tiesiog darbinė erdvė, o visišką pilnatvę ji jaučia krante – žirgyne, Telšiuose.

„Neslėpsiu, kad pasirinkusi jūrinę profesiją sulaukiau skeptiškų nuomonių ir abejonių, ypač iš vyriškos lyties atstovų. Tačiau esu toks žmogus – jeigu man kažkas sako, kad nepavyks, aš padarysiu viską, kad įrodyčiau savo tiesą. Ši charakterio savybė padeda ir dirbant laive. Ar moterims yra sunkiau įsitvirtinti jūriniame sektoriuje? Tikrai taip. Bet situacija pamažu keičiasi. Vis daugiau motyvuotų ir talentingų moterų siekia karjeros aukštumų jūroje ir tai džiugina“, – sako Milda.

Laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamos Klaipėdos miesto savivaldybės. Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.


  2023-08-18

  10 komentarai “Pirmoji Lietuvoje jūrų kapitono laipsnį įgijusi moteris: „Man sakė, kad nepavyks“”

  1. Avataraha (IP: 84.15.180.115)

   jei pasidžiaugus savo pasiekimais be feminisčių frazių galima butu patikėti geru specialistu bet kada įjungiama feminizmo ir moters sumenkinimo rolės, dėl specialisto gabumu lieka abejonių nes tikslą ir stuburą turintis žmogus dažniausiai neprisimena ar nesureikšmina ką davatkos(ai) kalba.

  2. AvatarJurgita (IP: 188.69.43.121)
  3. AvatarJonas (IP: 86.100.176.136)

   Sėkmės Mildai. Esate įkvėpimas!

  4. AvatarĮdomu (IP: 78.62.147.40)

   Graži pavardė, vardas, gražus ir žirgas. Motyvacija moteriškės stipri. O kur ta tikra Milda, prie šturvalo, ar prie žirgo? Labai jau abi skiriasi.

  5. AvatarKornelija (IP: 78.61.203.255)

   Puikus straipsnis. Mildos pavyzdys turėtų įkvėpti nemažai žmonių nenusleisti rankų ir siekti savo užsibrėšto tiklso. Šaunuolė, Milda, linkiu Jums sėkmės toliau kopti karjeros laiptais.

  6. AvatarMax (IP: 78.57.236.159)

   Kazkada gal kokiais 2010 teko isklausyti pavojingu kroviniu gabenimo kursa LAJM, kuri mum deste p.Milda, galiu pasakyti atvirai,geriausio lektoriaus savo gyvenime nebuvau sutikes.Labai aiskiai buvo idestyta kurso programa. Linkiu perkopti paskutini laipteli ir tapti laivo Kapitone.Sekmes

  7. AvatarJūratė (IP: 90.138.93.15)

   Atsiprašau , foto laive , o kuris čia Milda ?

   • AvatarCha cha... (IP: 90.131.32.134)

    Akis prasiplauk

   • AvatarO (IP: 86.100.137.239)

    tau ne tas pats.Varyk į savo turgų

   • AvatarJ (IP: 90.135.183.70)

    Nu bjaurybės tie lietuviai,aišku ne visi,bet….pasitaiko tokių kurie neikandę negali gyvent,tamsta Jūrate pačiai tikrai toli iki tokio laipsnio.
    O Milda Jus šaunuolė,stipri,energinga ir linksma moteris,sėkmės tau🥰

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt