Klaipėdos įmonės – tarp mažiausiai darbuotojų atleidžiančiųjų

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-08-21

Apie ekonominius iššūkius ir ūkio stagnaciją kalbama nuo metų pradžios, o dalis šalies įmonių patiria sunkumų, tačiau darbo rinkai tai kol kas didesnės įtakos neturi. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais, Užimtumo tarnyba šiemet yra gavusi mažiau pranešimų apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus.

Asociatyvi nuotr.

Užimtumo tarnybos pranešime teigiama, jog apie pokyčius paskelbusios 39 įmonės įspėjo 1674 darbuotojus – tai yra 2,7 karto mažiau planuojamų atleisti darbuotojų nei 2022 metais tokiu pačiu laikotarpiu (51  pranešimas, 4503 dirbantieji).

Fiksuojamas išaugęs grupės darbuotojų atleidimų skaičius apdirbamosios gamybos sektoriuje. Šiuo metu jie sudaro 61,54 proc. visų gautų pranešimų.  Pernai šio sektoriaus įmonėse grupės darbuotojų atleidimai sudarė trečdalį. Mažindamos gamybos apimtis, šios bendrovės nurodo pagrindinę priežastį – darbo funkcija darbdaviui tampa pertekline dėl darbo organizavimo pakeitimų.

„Motyvuotų darbuotojų poreikis rinkoje nedingsta. Vieniems sektoriams išgyvenant sunkesnius laikus, kiti sektoriai priešingai – plečiasi, planuoja naujus projektus, aktyviai ieško darbuotojų. Pavyzdžiui, energetikos sektorius“, – pranešime pažymi Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.

Nemaža dalis darbdavių šiais laikais darbuotojus apmoko, padeda priprasti prie naujų darbo technikų ir metodų, tad norintys dirbti dažniausiai nelieka be darbo. Užimtumo tarnyba siūlo galimybę asmenims persikvalifikuoti ar įgyti kvalifikaciją. .

Sunkumų patiriančiose pramonės šakose irgi neskubama atsisveikinti su aukštesnės ir aukštos kvalifikacijos darbuotojais. Pavyzdžiui, įrengimų inžinierių, staklių operatorių paklausa išlieka didelė, o pasiūla vis dar nėra pakankama.

„Pastebime, kad darbdaviai tikisi sudėtingesnį laikotarpį pragyventi išlaikydami vertingus specialistus ir jų paslaugų atsisako tik kraštutiniais atvejais“, – teigė Užimtumo tarnybos atstovė.

27 įmonės, šiemet  pateikusios pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus, nurodė, kad šių žmonių darbo funkcija tampa pertekline dėl darbo organizavimo pakeitimų, mažinamų gamybos apimčių ar kitų priežasčių. Penkių įmonių darbuotojų atleidimo priežastis – tų bendrovių likvidavimas. Septynioms – paskelbtas bankrotas.

Daugiausiai pranešimų iš apdirbamosios gamybos sektoriaus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus gauta iš keturių baldų gamybos srityje veikiančių įmonių – „Theca Furniture“,  „Baldlitas“,  „S-Form“,  „Vokė-III“. Jos iš viso planuoja atleisti 282 dirbančiųjų. Pagal profesines kvalifikacijas – daugiausiai produktų rūšiuotojų ir bandytojų, baldžių bei giminiškų profesijų darbininkų, gamybos darbininkų, komplektuotojų, siuvėjų, siuvimo mašinų operatorių, sukirpėjų, pakuotojų, gamybos darbų meistrų ir brigadininkų, stalių-staklininkų, kokybės kontrolierių ir kitų profesijų darbuotojų.

Liepą ir rugpjūtį 5 įmonės informavo apie atleidimą įspėtus 277 darbuotojus, kai tuo tarpu 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu buvo gauta 15 pranešimų apie 573 įspėtus dirbančiuosius.

Nuo 2023 metų pradžios daugiausiai pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus gavo Užimtumo tarnybos Vilniaus ir Kauno klientų aptarnavimo departamentai (atitinkamai – 17 ir 9), Panevėžio – 5, o Klaipėdos ir Šiaulių – po 4.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Mažiausiai bedarbių - Neringoje, Klaipėdos ir Skuodo rajonuose

Darbo rinkos dinamika nuo praėjusio rugsėjo pasikeitė – fiksuojamas didžiausias laisvų darbo vietų ir įsidarbinusių žmonių skaičius. Darbdaviai balandį paskelbė ...
2024-05-09
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Daugiausiai senjorų dirba švietimo, sveikatos priežiūros, vandens tiekimo įmonėse, mažiausiai - IT sektoriuje

Demografinė situacija verčia keisti požiūrį į vyraujančią situaciją darbo rinkoje penkiasdešimtmečių ir šešiasdešimtmečių atžvilgiu. Užimtumo tarnyba pasidomėjo Lietuvos įmonėse ir ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Apklausa: tik 10 proc. gyventojų dirba iš namų

Lietuvos gyventojai labiausiai linkę dirbti ofise arba hibridiniu būdu. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad vos 10 ...
2024-03-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This