Paskutinį Kintų muzikos festivalio meno projektą pristatys ir Vilniuje

Regionas

Kintuose, ant Kuršių marių kranto, menininkai Kamilė Dambrauskaitė ir Simonas Nekrošius vieną vasaros savaitę fiksavo šios vietovės garsus ir savaip juos interpretavo. Ką išgirdo, perdirbo savais, dažnai pačių konstruotais instrumentais ir rugpjūčio 17 d. pristatė buvusioje „Vėtrungės“ stovykloje Kintuose, o rugpjūčio 22-ąją atliks Kompozitorių sąjungoje Vilniuje.

Organizatorių nuotr.

Garso meno projektas „Kintai. Kitaip“ rengiamas antrus metus.

„Menininkai tiria specifinės vietos garsovaizdį, po to sukuriame du viešus renginius, kurie tampa proga pažinti Kintus ir patį garso meną“, – pasakoja viena projekto kuratorių Ugnė Vyliaudaitė.

Ji ir Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Radvilė Buivydienė pirmąsyk tokį projektą išbandė pernai: tąsyk į Kintus dviejų savaičių laikotarpiui pakvietė Belgijoje gyvenančią Mariją Rasą Kudabaitę ir Audrių Šimkūną, čia šie kūrėjai, naudodami įvairias garso įrašymo ir formavimo technikas, sukūrė kvadrofonines garso skulptūras, konceptualiai tiriančias gamtinį bei kultūrinį Kintų peizažą.

„Pernai Marija, dirbanti su daugiakanalėmis garso kompozicijomis, savo kūrinyje „Ulmas“ pasitelkė aplinkos įrašus iš itin tylių vietų. Ji padarė meditatyvią garso skulptūrą, kurios klausėme bažnyčioje. Audrius pasirinko technologiškai įgarsinti žmogaus ausiai negirdimus garsus, iš to sukurdamas kompoziciją „Pamarys“. Šįmet – kitaip. Simonas ir Kamilė patys konstruoja elektroakustinius instrumentus, išranda daiktus, lituoja, preparuoja, perdaro. Techniniais ir inžineriniais metodais jie sukuria neįprastą rezultatą. Ką per birželio mėnesį vykusios rezidencijos metu išgirdo ir įrašė Kintuose, savaip perdirbo ir sudėliojo Vilniuje“, – sako U. Vyliaudaitė.

Garso menininkų darbai pristatyti ten, kur jie pasirinko leisti rezidencijos laiką – kelis dešimtmečius nebeveikiančios stovyklos „Vėtrungė“ valgykloje, šiandien pasižyminčioje tvinpyksiška atmosfera.

Abu menininkai gilinasi į netradicinėmis garso inžinerijos priemonėmis išgaunamus garsus, jų prigimtį, kuria savadarbius, dažnai specifinio konteksto įkvėptus garso objektus. „Vėtrungės“ valgykloje rasti vietos „artefaktai“ tapo jų ruošiamų performansų ir konstruojamų garso objektų sudedamąja dalimi.

Po pristatymo Kintuose, antradienį, rugpjūčio 22-ąją, K. Dambrauskaitės ir S. Nekrošiaus kūrybą bus galima išgirsti Vilniuje, Lietuvos kompozitorių sąjungoje.

Kartu su vasara besibaigiantis Kintų muzikos festivalis – tai 19 skirtingų koncertų, 12 kitų renginių, Šiaurės šalių kino kūrėjų ir kitų menininkų stovyklos.

Vienas įdomesnių – rugpjūčio 26-ąją Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje vyksiantis naujosios vokalinės muzikos kolektyvo „Melos“ ir Austrijos vargonininko Klauso Lango koncertas „Ir vis dėlto man taip atsitinka“.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pagalbos numeris - 111

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) primena, jog 2023 metais startavo trumpasis pagalbos numeris 111, kuriuo kreiptis pagalbos į šią organizaciją gali ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Regionas

Atliekas deginęs kintiškis laikė ir kilpas gyvūnams

Pastebėję dūmus Kintuose aplinkosaugininkai atliko patikrinimą ir nustatė, ne tik, kad sodybos savininkas neteisėtai degino atliekas, bet ir jo ūkinėse ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

Regionas

Nuo Kintų iki Ventės rago planuojamas dviračių takas

Šilutės rajono savivaldybė užsimojo nutiesti pėsčiųjų ir dviračių taką greta valstybinės reikšmės rajoninio kelio Priekulė – Sakūčiai – Ventė, jo ...
2023-12-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This