P0

Verslas

VMG grupė medienos drožlių plokščių gamybos plėtrai steigia „VMG Wood Solutions“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-21


Nuo tarptautinei investicinei VMG grupei priklausančios AB „Klaipėdos mediena“ nuspręsta atskirti sparčiai augančią medienos drožlių plokštės gamybos veiklą. Pastaroji bus perkelta į naujai steigiamą kompaniją AB „VMG Wood Solutions“.

Šį sprendimą praėjusią savaitę patvirtino visuotinis „Klaipėdos medienos“ akcininkų susirinkimas. Bendrovė toliau veiks kaip medienos drožlių plokštės laminavimo ir baldų gamybos kompanija.

2022 m. VMG grupės konsoliduoti pardavimai baldų sektoriuje augo daugiau nei trečdaliu ir siekė 323 mln. eurų. Didžiausią įtaką sparčiam pardavimų augimui padarė 48 proc. išaugusios pajamos iš medienos drožlių plokštės gamybos.

Šią gamybos veiklą kompanija vykdo Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančioje gamykloje.

„Nusprendėme nuolat augančią paklausą turinčią gamybos veiklą plėsti sukoncentruodami visas turimas šios srities kompetencijas atskiroje bendrovėje, kuri rūpinsis tiek pajėgumų didinimu, tiek pardavimų geografijos plėtra“, – teigia „VMG Wood Invest“ direktorė Ingrida Grikpėdienė.

Naujai įsteigta „VMG Wood Solutions“ perims ir visus su medienos drožlių plokštės gamybos veikla susijusius įsipareigojimus. Darbuotojams darbo sąlygos nesikeis.

2020 m. Akmenės LEZ VMG grupė atvėrė vieną pajėgiausių Europoje medienos drožlių plokštės gamyklą, į kurios pajėgumus jau investuota apie 150 mln. eurų ir sukurta 140 aukštos pridėtinės vertės naujų darbo vietų.

Verslo straipsnių visus kompas

VMG grupė vienija 20 kompanijų, kuriose dirba daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Kompanija investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.


  2023-08-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt