P0

Politikų tribūna

Kretingos rajono meras – prieš turgaus privatizavimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-22


Kretingos rajono meras Antanas Kalnius savo socialinio tinklo paskyroje dalinasi pastebėjimais dėl Kretingos turgaus ateities.

„Vakar Ūkio, kaimo ir aplinkosaugos komitete kilo diskusijos dėl savivaldybės įmonės „Kretingos turgus“ ateities. Deja, bet iš kai kurių opozicijos atstovų išgirdau intencijas įvertinti turgaus privatizavimo galimybę. Mano nuomonė šiuo klausimu aiški – turgus negali būti privatizuotas!

Facebook nuotr.

Iki 2006 metų turgus priklausė „Kretingos komunalininkui“. Kodėl tuomet buvo nuspręsta jį atskirti? Negaliu atsakyti. Gal išties tąkart taip siekta jį parduoti. Bet tai jau istorija ir šiandien turime diskutuoti apie turgaus ateitį.

Pastaruosius dvejus metus Kretingos turgus veikė nuostolingai: 2021-aisiais nuostolis siekė beveik 6000 eurų, 2022-aisiais – kiek daugiau nei 9000 eurų. Pernai įmonės pajamos iš prekybos vietų, patalpų nuomos ir mugių organizavimo siekė 70,7 tūkst. eurų. Didžiausią įmonės veiklos sąnaudų dalį – apie 60 tūkst. eurų per metus – sudaro išlaidos darbuotojų atlyginimams. Įmonėje šiuo metu iš viso dirba penki darbuotojai – direktorius, vyriausioji buhalterė, kontrolierė-prižiūrėtoja, pagalbinis darbininkas ir valytoja.

Tad gal vertėtų Kretingos turgų vėl sujungti su „Kretingos komunalininku“? Įmonė liktų savivaldybės nuosavybėje, taip pat būtų galima atsisakyti vieno darbuotojo etato bei turgus realiai išliptų iš nuostolių (kitu atveju turgaus veiklą tektų dotuoti savivaldybės biudžeto lėšomis, nes didinti mokesčių turgaus prekeiviams neketiname).

Tačiau kategoriškai pasisakau prieš galimą turgaus privatizavimą. Juolab kad dalis šiandien prekiaujančių Kretingos turguje taip prisiduria prie savo mažų pajamų, pensijų. Tokios mano mintys ir įžvalgos. Ką apie Kretingos turgaus ateitį manote Jūs?”, – rašo A. Kalnius.


  2023-08-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt