P0

Švietimas

Bus pradėta kurti vieninga priėmimo į darželius ir mokyklas sistema

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-23


Vyriausybė pritarė viešosios įstaigos „Mokausi Lietuvoje“ steigimui. Jai pradėjus veikti, priėmimas į darželius ir mokyklas vyks elektroniniu būdu per vieningą šios įstaigos administruojamą sistemą. Mokiniai, vaikų tėvai prašymus priimti mokytis galės teikti per vieną platformą internetu. Ši sistema galėtų pradėti veikti visu pajėgumu ne anksčiau kaip nuo 2025–2026 m. m., priėmimo į įstaigas kriterijų ji nekeičia.

Asociatyvi Klaipėdos savivaldybės nuotr.

„Tėvams turi būti patogu pateikti prašymą priimti vaiką į ugdymo įstaigą, pasirašyti sutartį, kad nereikėtų belstis į įvairių mokyklų duris. Sistema turi būti aiški, skaidri ir patogi, atitinkanti šių dienų žmogui jau įprastą skaitmenizacijos lygį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Centralizuota priėmimo sistema aprėps visas – ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo – programas. Planuojama, kad ši įstaiga administruos ir bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas bei profesinio mokymo įstaigas informacinę sistemą (BPIS).

Švietimo vidus

Šiuo metu priėmimas į ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo yra vykdomas decentralizuotai, dar yra savivaldybių, kurios ribotai naudoja informacines technologijas. Mokinys ar jo tėvai turi fiziškai pateikti prašymą bei reikalingus dokumentus pasirinktai įstaigai popierine forma. Taip didinamos paslaugų administracinės sąnaudos, gaištamas laikas laukiant eilėse, sudaromos sąlygos korupcijos apraiškoms. O tose savivaldybėse, kur pasitelkiamos informacinės sistemos, jas reikalinga nuolat atnaujinti ir tobulinti.

Tiems mokiniams, tėvams, studentams, kurie neturi kompiuterio ar kitų galimybių namuose, bus suteikta galimybė prašymus per sistemą pateikti savivaldybėje. Konsultantai teiks konsultacijas, kaip ir ką daryti, kaip naudotis sistema.

Viešosios įstaigos ,,Mokausi Lietuvoje“ administruojamoje interneto platformoje taip pat bus galima  susirasti informacijos apie švietimo programų teikėjus, švietimo programas (taip pat ir neformaliojo švietimo, formalųjį švietimą papildančio ugdymo), priėmimo sąlygas į ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo programas, susižinoti priėmimo rezultatus. Sistema bus prieinama visai švietimo bendruomenei: mokytojams, mokiniams, tėvams, studentams, savivaldybių darbuotojams, visiems gyventojams, taip pat užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Centralizuota priėmimo sistema bus kuriama bendradarbiaujant su visomis Lietuvos savivaldybėmis, mokyklų atstovais.


  2023-08-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt