P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

Vytautas Paulauskas: kino mechaniko darbas, pavojai Antarktidoje ir ateities laivai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-26


Prof. habil. dr. Vytautas Paulauskas  – daugeliui puikiai pažįstamas jūrinės srities ekspertas, tolimojo plaukiojimo kapitonas, akademikas, parašęs daugiau kaip tris dešimtis knygų, savo patirtimi besidalijantis su studentais, kurie gilinasi į mokslus, susijusius su jūra ir uostu. 

Šiais metais Klaipėdos universiteto mokslininkas buvo įvertintas „Albatroso“ statulėle už tvarios laivybos tematikai skirtus jūrinės mokslinės literatūros leidinius, kurie tarptautinėje plotmėje reprezentuoja Lietuvos jūrinį mokslą. 

Ketvirtojoje laidoje „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ su V. Paulausku kalbame ne tik apie jo mokslinę veiklą ir jūrines patirtis, bet ir ateities laivybą, Klaipėdos uosto perspektyvas bei mokslinę disertaciją, kurią jis parašė būdamas jūroje.

Iš Kėdainių kilęs mokslininkas papasakojo, kad patys pirmieji jo gyvenimo darbai buvo susiję visai ne su jūra, o su kinu – dar mokydamasis mokykloje jis dirbo kino mechaniku. Tačiau keliai, baigus mokyklą, vis dėlto nuvedė į jūrą.  

„Darbas jūroje tikrai nėra lengvas, turbūt nėra nė vieno jūrininko, kuris per savo karjerą nebūtų išgyvenęs ekstremalių situacijų. Viena tokių įvyko Antarktidoje. Dalis įgulos narių išsikėlėme iš laivo į negyvenamąją salą. Kilo didžiulė audra, todėl mūsų gelbėjimosi valtį, kuri svėrė apie 3 tonas, bangos išmetė į krantą. Nepavyko mūsų 10 žmonių komandai išspręsti šios situacijos, todėl porą naktį teko praleisti stingdančiame šaltyje. Tuomet tikrai buvo baugu ne dėl savęs, bet dėl įgulos narių, tačiau viskas baigėsi sėkmingai, į laivą grįžome visi sveiki ir gyvi. Ir kas kas svarbiausia, nė vienas nesusirgome net sloga. Tai darbas, kuris užgrūdina ir sustiprina“, – savo prisiminimais laidoje dalijosi V. Paulauskas.  

Laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamos Klaipėdos miesto savivaldybės. Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.


  2023-08-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt