P0

ELTA

Klaipėdos poilsio parke siūloma atkurti atminimo obeliską miesto apželdintojui (2)

Raminta Majauskaitė (ELTA)
2023-08-27


Klaipėdos miestiečių draugijos iniciatyva Klaipėdos poilsio parke siūloma atkurti iki Antrojo pasaulinio karo stovėjusį paminklą vienam iš šio parko įkūrėjų Johannui Riechertui. Draugijos pirmininko Beno Volodzkos teigimu, kadangi teritoriją, kurioje stovėjo atminimo obeliskas, valdo Klaipėdos savivaldybė, pirmiausia planuojama išgirsti miesto mero poziciją.

„Dėl šio projekto jau subūrėme iniciatyvinę grupę ir ketvirtadienį nutarėme, kad pirmiausia reikia susitikti su Klaipėdos miesto meru Arvydu Vaitkumi. Norime išgirsti konkrečius atsakymus, ar jis palaikys projektą, ar ne“, – Eltai teigė Klaipėdos miestiečių draugijos pirmininkas.

„Po susitikimo, kai išgirsime mero matomas kryptis, su parengtu paminklo atkūrimo projektu kreipsimės į savivaldybės Kultūros skyrių, kurie organizuoja konkursus memorialiniams įamžinimams“, – pridūrė jis.

Pasak B. Volodzkos, paminklo J. Riechertui atkūrimo idėja yra svarbi, tačiau konkrečių veiksmų projekto įgyvendinimui iki šiol niekas nesiėmė.

„J. Riechertas buvo miškininkas, Plantacijos vyriausiasis inspektorius, jis sustabdė kopų plėtimąsi, slinkimą į miesto gilumą, jam buvo pavesta užduotis apželdinti didžiulius plotus. 2017 metais buvo pradėtas Klaipėdos poilsio parko sutvarkymo projektas, buvo gera galimybė atkurti jo atminimo obeliską, tačiau Paveldosaugos skyrius į projektą to neįtraukė“, – sakė draugijos pirmininkas.

„Po to buvome išsiuntę raštus Paveldosaugos skyriui ir Kretingos miškų urėdijai, tačiau atsakymus gavome tokius, lyg jie nebūtų susidomėję projektu“, – pasakojo B. Volodzka.

Kaip rašė portalas VE.lt, Klaipėdos krašto kultūros paveldo išsaugojimo fondo direktorius Arvydas Urbis nustatė tikslią vietą, kurioje stovėjo paminklas J. Riechertui. Jis buvo prie pat tako, netoli Vokiečių karių kapinių.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-08-27

  2 komentarai “Klaipėdos poilsio parke siūloma atkurti atminimo obeliską miesto apželdintojui”

  1. AvatarAmigo (IP: 78.61.188.164)

   Parkavims prie miesto poillsiu parku visoje Europoje yra nemokamas. Gal nuo to ir pradekim?

  2. AvatarNa (IP: 88.119.156.187)

   Klaipėdoje tikrai, trūksta tik obeliskų. Ypač apgailėtiname, taip vadinamame, miesto “poilsio” parke. Kažin ar Valodzka suvokia ką reiškia terminas -obeliskas ir kokiems tikslams jie buvo statomi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt