P0

Politikų tribūna

Klaipėdos liberalai – už naujos Jūrininkų poliklinikos statybą (12)

Artur Truš, LLS Klaipėdos skyriaus pirmininkas
2023-08-29


Dar kurį laiką klaipėdiečiams leidusi dūmų uždangą, miesto valdžia apsisprendė – nauja Jūrininkų poliklinika mieste nebus statoma. Atmesti visi šeši rangovų pasiūlymai, net nebandant su jais derėtis dėl statybų kainos.

Labai tikėtina, kad situacija dar ilgą laiką nesikeis, nes net visus metus truks 3-čios miesto poliklinikos pastato konstrukcijų techninės būklės įvertinimas. O po jo gali paaiškėti, kad šio sovietinio pastato kokybiška ir ilgalaikė rekonstrukcija yra neįmanoma. Palmiros Mart nuotr.

„Stabdžių“ valdžia – taip žmonės jau ima vadinti naują miesto koaliciją. Stabdomi ir nutraukiami anksčiau pradėti projektai, motyvuojant tuo, kad jie yra brangūs, o „stabdžių“ valdžia nori taupyti miestiečių pinigus. Noras taupyti toks didelis, kad net nematoma reikalo atsiklausti pačių miestiečių. Ar ligoniai ir toliau nori savo sveikatą gydyti apšiurusiame bendrabutyje? Ar čia dirbantys medikai turi bent minimalias darbo sąlygas gydyti savo pacientus? Jeigu jau taip norite taupyti Klaipėdos žmonių sveikatos sąskaitą, tai aiškiai pasakykite, kur tuos sutaupytus pinigus planuojate išleisti? Kaip pagerinsite klaipėdiečių gyvenimo kokybę, kokioje nors kitoje srityje?

Dabar tyla. Ir tik migloti, teoriniai pasvarstymai, kad Jūrininkų poliklinika bus iškelta į atnaujintą 3-čią miesto polikliniką. Labai tikėtina, kad situacija dar ilgą laiką nesikeis, nes net visus metus truks 3-čios miesto poliklinikos pastato konstrukcijų techninės būklės įvertinimas. O po jo gali paaiškėti, kad šio sovietinio pastato kokybiška ir ilgalaikė rekonstrukcija yra neįmanoma.

Griauti visada yra lengviau negu statyti. Bet toks neprofesionalus požiūris atima iš klaipėdiečių galimybę turėti kokybiškesnes gydymo paslaugas. Taip pat toks neapibrėžtumas trukdo kokybiškai Jūrininkų poliklinikos veiklai ir žeidžia ten dirbančių medikų bendruomenę. Juk esant tokiai situacijai, išlaikyti esamus gydytojus ir pritraukti naujus specialistus bus labai sunku. Dėl to kentės klaipėdiečiai, kurie moka sveikatos mokesčius ir tikisi gauti kokybiškas medicinines paslaugas.

Klaipėdos liberalų sąjūdžio nariai yra gerai susipažinę su esama padėtimi, nes buvo susitikę su Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiuoju gydytoju Sauliumi Dabravalskiu ir detaliai išklausė įstaigos administracijos ir medikų bendruomenės argumentus, lūkesčius bei požiūrį į susidariusią situaciją.

Klaipėdos liberalai vienareikšmiškai solidarizuojasi su Jūrininkų poliklinikos darbuotojų ir didelės dalies Klaipėdos medikų bendruomenės pozicija, kad mieste privalo būti pastatyta nauja poliklinika. Tai yra ir mieste gyvenančių žmonių lūkestis bei teisėtas interesas. Esame pasiruošę bendradarbiauti ir įvairiais aktyviais, bet civilizuotais veiksmais, kartu siekti, kad mieste atsirastų nauja, patogi pacientams, šiuolaikiška poliklinika. Labai pritariu Klaipėdoje gerai žinomos gydytojos Lolitos Rapolienės išsakytai minčiai: „Iki šiol mes, medikai, nežinome Klaipėdos savivaldybės vizijos ir argumentų, kas, kaip ir kodėl galėtų (turėtų) keistis medicinos paslaugų teikime Klaipėdoje? Tikimės apgalvotų ir veiksmingų sprendimų.“


  2023-08-29

  12 komentarai “Klaipėdos liberalai – už naujos Jūrininkų poliklinikos statybą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.180.146)

   Panašus į krematoriumą.. baisu kokia architektūra Klaipėdoje.. Pervadinsim Klaipeda “Angaru miestelių..

  2. AvatarPlietė (IP: 88.135.29.74)

   Vieta,kaip ir mokyklos,netinkama. Labai sveikinu nutraukus dar vieną pinigų liberalų plovyklą

  3. AvatarLiberalai su konservais (IP: 90.131.40.145)

   Sau paruošė pergalės atveju projektus
   Nereikia tikrai naujos statybos. Mieste tik kliniku-polikliniku – tai tik pinigu plovymas noras statyti dar viena.
   Liberalu-konservu projektas Rumpiškės kvartalas. Tai gėda ir miesto tragedija. Tai ES pinigu plovykla. Išplovė 7.3mln. Ką padarė IŠKIRTO 500 MEDŽIŲ. 10 0000 M2 KRŪMŲ. NENIŠKIS BEGDAMAS I KKT SAU PARUOŠĖ MAŠINU STOVĖJIMO AIKŠTĖ UŽDARBIAUTI, RINKTI PINIGUS UŽ AUTO STOVĖJIMĄ. Apie žmonės nepagalvoja. Ž.onės duota per karščius nuo garuoja čionai asfalto ir CO2nuo auto.

   Neniškis su Grubliausku organizavo karsčio sala, o buvo žaliausias kvartalas.
   Manau kalėjime turi sedėti Projektotojas Sbrujevas Neniškis, Kubilienė ir kt prisidėjo prie medžių ir gamtos naikinimo

  4. AvatarAnonimas (IP: 84.15.185.24)

   Labai teisingai rašyta. bet kažkas protingai kalba

  5. AvatarKristina (IP: 90.131.36.4)

   Poliklinikos REIKIA. Kaip dar gali būti diskusija, jog nereikia ar , kad jungti? Džiugu, jog meras turi pakankamai lėšų lankytis privačiose poliklinikose ir už konsultacijas palikti nuo 40 iki 150€ , aš neturiu. O vaiką turiu patikrinti. Kai eilėse pas specialistus praleidi 3-4 mėnesius, tai ir svarstai, jei meras nori jungti ir daryti ilgesnes eiles, gal ir man nori apmokėti konsultacijas privačiose klinikose? 🤔

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Poliklinika nesprendzia eiliu problemos ,.eiles.susidaro del kitu priežasčių..

   • AvatarKam tas pastatas? (IP: 90.131.40.145)

    Jei verkia alia mediku nėra…alia aparatūros nėra. Pas privatininkai ir mediku perteklis ir aparatūros ir ant kiekvieno kampo klinika, kur spjauti ten klinika. Liber nustokit plauti mūsų pinigus.

  6. AvatarPamirškit, libai (IP: 78.62.147.40)

   Vėl išlindo liberalai, šitiek nustekenę miestą? Iš kur šitas Trušas -as atsirado? Kažkai pas liberalus tokių pavardžių nebuvo… Bet esmė yra tai, kad Klaipėdoje nebeliko tos jūrinės bendruomenės, nebeliko pačių jūrininkų, laivyno o Šaikinama aukštoji poliklinikų, PSPC pilni pašaliai. Įiemos gydytojai – problema, o ne sienos. Kelkitės, kurkitės “trečioje” poliklinikoje, priverskite šeimos gydytojus atsakingai dirbti, o ne pastatys statykite… Liberalams Klaipėdoje šansų nebebus, šlovės ar zenito nebesulauksite…

   • AvatarKlaausimelis (IP: 84.15.186.102)

    Ar esate buvę toje trečioje (kaip rašote) poliklinikoje, kokios ten sąlygos- baisu. Ten ją sutvarkyti, reikės daugiau pinigų negu naują Jūrininkų polikliniką pastatyti…

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Suremontuoti patalpas brangiau nei pqstatyti nauja poliklinika? Originalu…

  7. AvatarNijolė (IP: 88.118.202.118)

   Nu pagaliau – kažkas dar proto turi Klaipėdoje!!!
   Negi reiks už liberalus balsuoti?! Pagaliau pagaliau!

   • AvatarDėkui, ne (IP: 78.62.147.40)

    Kada balsuosite? “Gerųjų” nuopelnų miesto naikiname nepamiršome ir nepamiršime,Dešimtmečiais balsavote, kol Grubliauskas raudonu patapo, o Masiulius atsidūrė nokdaune…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt