Mažametę į Rusiją išgabenęs vyras paleistas į laisvę: planavo pagrobimą?

ELTA, Svarbu
Augustė Lyberytė (ELTA)
2023-08-29

Nacionalinių krizių valdymo centro (NKSC) vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, kad sekmadienį dukrą pagrobusį vyrą Rusijos pareigūnai paleido iš pasienio užkardos į laisvę. Pasak V. Vitkausko, institucijų duomenimis, mergaitės būklė yra gera.

„Tėvas yra jau paleistas iš užkardos pasienio į laisvę. Mūsų žiniomis, turi savo gyvenamąsias patalpas ir yra kartu su dukra, kurią jis prižiūri“, – antradienį žurnalistams sakė V. Vitkauskas.

„Kiek mes žinome iš Rusijos pareigūnų, mergaitės būklė yra gera ir ji yra prižiūrima tinkamai“, – patikino jis.

Be to, pranešama, kad mergaitės motina stengiasi aktyviai kontaktuoti su dukros tėvu ir planuoja pati vykti į Kaliningradą.„Kiek mes žinome, mama intensyviai bando [kontaktuoti su tėvu]. Dėl sėkmės kol kas informacijos neturime, bet aš manau, kad tai teisingas žingsnis – reikia kontaktuoti“, – aiškino NKVC vadovas.

„Mamos ketinimas yra vykti pas dukrą – šioje vietoje labai svarbu įsivertinti rizikas ir galimybes. Suprantame, kad yra poreikis ir vizos gavimo, ir Rusijos leidimo. Tie procesai yra pradėti. Kada jie baigsis – sunku pasakyti, paprastai trunka 3-4 dienas, bet sunku vertinti“, – nurodė jis.

V. Vitkausko teigimu, vertinant mergaitės tėvo dažnus vizitus į Kaliningradą, daroma prielaida, kad vyras planavo pagrobimą.

„Turbūt iš to galima teigti, kad buvo ruošiamasi tokiam žingsniui“, – sakė jis, patvirtinęs, kad į Kaliningradą pasprukęs vyras turi Rusijos Federacijos pilietybę, Lietuvos institucijos kol kas neturi.

ELTA primena, kad sekmadienį buvo gautas 27 metų moters pranešimas apie tai, jog 34 metų vyras Kretingos rajone, Sausdravų kaime, paėmė jos dukrą ir sutartu laiku negrąžino jai. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę 9,5 mėn. dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Atliekant paieškos veiksmus, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos–Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot VSAT atstovo G. Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo.

Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.NKVC pasitarime nuspręsta skelbti vaiką pagrobusio vyro paiešką, dėl to kreiptis į Interpolą, taip bandyti užmegzti ryšį su Rusijos pareigūnais. Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta.

Vis dėlto Rusijos pasieniečiai pirmadienį informavo, kad atsisako perduoti Lietuvai į Rusiją su pagrobtu savo vaiku pasišalinusį vyrą. Kaip pranešė VSAT, Rusijos pareigūnai nurodė, kad sulaikytasis vaiko tėvas yra Rusijos pilietis, todėl perdavimui jo Lietuvai pagrindų jie neįžvelgia.

Tuo metu Lietuvos generalinis konsulatas Kaliningrade dėl sekmadienį pagrobto ir į Rusiją išvežto vaiko įteikė notą Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovybei Kaliningrade.  

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Karo atveju didžiosios ligoninės išgyventų vos mėnesį

Ekstremalios situacijos ar karo atveju pusė didžiųjų Lietuvos miestų ligoninių gydymo priemonių turėtų vienam mėnesiui, sako Nacionalinio krizių valdymo centro ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

ELTA

Rusija atšaukė pranešimą apie valstybės sienų prie NATO šalių Baltijos jūroje pakeitimus

Rusijos valdžia atsisakė idėjos vienašališkai išplėsti šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje, trečiadienį rašo leidinys „The Moscow Times”. Vyriausybės nutarimo projektas ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Politika

Sudarė draudžiamų į Lietuvą įvežti rusiškų ir baltarusiškų produktų sąrašą

Žemės ūkio ministerija praneša parengusi konkretų draudžiamų į Lietuvą importuoti rusiškos ir baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų bei pašarų sąrašą. ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This