P0

Aplinkosauga

Sutvarkė 720 tonų atliekų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-08-30


Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) praneša, kad Klaipėdos rajone, Radailiuose, iš įmonės UAB „Westtransit“ sklypų su nepavojingosiomis statybinėmis atliekomis išvežta ir atliekų tvarkytojams perduota 720 tonų atliekų. Skelbiama, jog įmonė geranoriškai bendradarbiavo su aplinkosaugininkais ir gavusi privalomąjį nurodymą, kaip buvo numatyta, jį įgyvendino per 3 mėnesius.

AAD nuotr.

Aplinkosaugininkai Klaipėdos rajone šių metų pavasarį atlikę patikrinimus UAB „Westtransit“ sklypuose nustatė, kad įmonės 19 sklypų yra užteršti nepavojingomis atliekomis – mišriomis statybinėmis ir griovimo atliekomis, tokiomis kaip betono gabalai, nesusmulkintos plytos. Tarp šių atliekų nebuvo rasta medžiagų, kurios gali padaryti žalos žmogaus ar gyvūnų sveikatai. Taip pat nenustatyta, kad atliekos būtų turėjusios pavojingų atliekų požymių – sprogstamųjų, degių, dirginančių, kenksmingų, toksiškų, kancerogeninių, ėdžių ar infekcinių.

Tikrindami, kaip įvykdytas privalomasis nurodymas, pareigūnai nustatė, kad teritorijos sutvarkytos, o atliekos pristatytos teisėtiems atliekų tvarkytojams.

Už šiuos pažeidimus įmonės vadovui bus taikoma administracinė atsakomybė.

Atliekų laikymas ne jų susidarymo vietoje neturint taršos leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.   


  2023-08-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt