P0

Miestas

Pradėta tvarkyti yrančius Šiaurės prospekto šlaitus (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-08-31


Šią savaitę pradėta tvarkyti pavojų eismui keliančius Šiaurės prospekto šlaitus, esančius atkarpoje nuo Liepų iki Pievų gatvės.

Artūro Šulco nuotr.

Čia darbuojasi UAB „Gerbūvio sprendimų centras”, įsipareigojusi savivaldybei sutvarkyti ir stabilizuoti yrančius šlaitus per aštuonis mėnesius.

Šlaitų tvarkymo kaina – 462 tūkst. eurų. Artūro Šulco nuotr.

Prieš keletą metų savivaldybės pasamdyti ekspertai nustatė, kad nuošliaužų Šiaurės prospekto šlaituose formavimosi priežastys yra nepakankamai kokybiškas projektuotojų ir statytojų darbas (2004 metų gruodį Klaipėdos savivaldybė buvo pasirašiusi 74 mln. litų vertės šiaurinio išvažiavimo statybų rangos sutartį su bendrove „Lemminkainen Lietuva“).

Apskaičiuoti darbų, reikalingų situacijai stabilizuoti, kaštai savivaldybei pasirodė tuo metu nepakeliami. O ieškoti statytojų atsakomybės jau buvo per vėlu – buvo praėję per daug laiko nuo Šiaurės prospekto darbų pabaigos 2007-ųjų rudenį.

Savivaldybės užsakymu UAB „URBAN LINE” parengė prospekto šlaitų nuošliaužų stabilizavimo techninio darbo projektą. Projektuotojai pirmiausiai pasiūlė įrengti paviršinio ir požeminio vandens prietaką iki šlaito. Taip pat įrengti drenažą, iškasant tranšėją bei įrengiant molinių gruntų „spynas”. Projektuotojai taip pat nustatė, kad abiejose Šiaurės prospekto pusėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai „yra prastos būklės – danga nelygi ir nusidėvėjusi”.


  2023-08-31

  6 komentarai “Pradėta tvarkyti yrančius Šiaurės prospekto šlaitus”

  1. Avatarsvarbu pasitaškyti (IP: 109.205.236.17)

   Juokas pro ašaras,- negi nebuvo kur daugiau tas lėšas įsisavinti ? Pilna avarinių ar keliančių problemų, bet joms lėšų nėra (šuliniai, duobės gatvėse, neapšviestos perėjos, nuolat skęstančios gatvės, išbyrėję šaligatviai. parkingo trūkumas, triukšmo sienelės t.t.) https://www.klaipeda.lt/lt/problema-mieste/ Bet, ne svarbiausia laukuose sutvarkyti šlaitus kurie niekam problemų nekėlė – stabiliai tokie buvo jau 20 metų.

  2. Avatarstebiu (IP: 78.57.210.137)

   nuo 2014m. valdymo bediu bus dar daugiau. ylos pradeda lysti is maiso

  3. AvatarMiestietis (IP: 90.131.39.134)

   Liberaliu paziuriu miesto seimininko bedos lenda ir lenda i pavirsiu.

   • Avataragentas (IP: 84.15.182.141)
   • Avataragentui (IP: 86.38.75.119)

    Dudoriaus ir jo šaikos.

   • Avatarliberalai šaunuoliai (IP: 78.62.185.51)

    Bent jau buve liberalai puolė taisyti šlaitų bėdą. Juk liberalas Vaitkus dar neilgai valdo ir nieko nespėjo padaryti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt