Neringos paplūdimių gelbėtojų komandos baigė darbą

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-09-01

Darbą baigė Neringos paplūdimių gelbėtojų komandos, kurioms pavyko užtikrinti, kad visi šią vasarą skendusieji būtų išgelbėti. Anot gelbėtojų, iššūkių šią vasarą netrūko, didžiulį dėmesį teko skirti prevencijai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Didžiausias ir garsiausiai nuskambėjęs įvykis – sėkmingai pasibaigusi septynių žmonių gelbėjimo operacija Neringos laukiniame paplūdimyje. Kaip pastebi galbėtojai, būtent laukiniuose paplūdimiuose ir kyla daugiausia problemų.

„Užsukame ir į šiuos paplūdimius, įspėjame, jei galioja draudimas maudytis, tačiau dažnai šiuose paplūdimiuose sulaukiame priešiškos reakcijos“, – su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu darbo įspūžiais dalinosi gelbėtojai.

Kaip pavyzdį gelbėtojai pateikia Juodkrantės laukinį paplūdimį Nidos link: „Ten vien duobės, ten ir skendimų daug būna“.

Vėjuotų dienų šią vasarą netrūko, tad ir draudimą maudytis žyminčią raudoną vėliavą paplūdimių lankytojams tekdavo išvysti dažnai. Gelbėtojai juokėsi prisiminę, kad pasitaikė ir tokių akimirkų, kuomet raudoną vėliavą keičiant į geltoną, šis veiksmas būdavo lydimas plojimais.

Sveikatai pavojingu iššūkiu tiek paplūdimių lankytojams, tiek gelbėtojams tampa ir vasarotojus džiuginantis užsiėmimas – duobių kasimas. Pavojingais spąstais jos tampa gelbėtojams skubant į iškvietimą keturratėmis transporto priemonėmis. Šios problemos aktualumą patvirtina ir tai, kad pasaulyje jau egzistuoja praktikų, kuomet yra taikomos baudos už paplūdimyje paliktą iškastą didesnę duobę.

Neringos gelbėtojai minėjo, kad šią vasarą būta net keletas konfilktiškų situacijų su nuo kopų sklendžiančių skraidyklių pilotais, kurie neapaisant prašymų skrenda virš oficialių paplūdimių.

Juodkrantėje dirbančius gelbėtojus šią vasarą džiugino atnaujinta šios gyvenvietės centrinė gelbėjimo stotis.

„Juk šiandien tai naujausia gelbėjimo stotis Lietuvoje“ – susitikimo su meru metu pastebėjo gelbėtojai.

Džiugiu šios vasaros įvykiu tapo ir tai, kad Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionate Neringos gelbėtojų komanda antrus metus iš eilės iškovojo pirmąją vietą.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Ekspertas: dauguma palangiškių siekia parduoti savo NT

„Ober-Haus“ Klaipėdos biuro vadovas Aurimas Petrikas teigia, kad Klaipėdos, Palangos ir Neringos nekilnojamojo turto (NT) rinkos pastaruoju metu juda gan ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Regionas

Neringos gelbėtojai išgelbėjo jūroje skendusi britą

Neringos savivaldybė pranešė, kad trečiadienio pavakaryje Baltijos jūroje ties Nidos nudistų paplūdimiu skendo vyras, nepaisęs draudimo maudytis jūroje. Skęstantį vyrą ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

ELTA

Palangos gelbėtojai šaukiasi vaiko teisių gynėjų pagalbos

Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas teigia, kad įtemptas savaitgalis buvo ir Palangos paplūdimiuose. „Gelbėtojai savaitgalį dirbo labai sunkiai ir įtemptai, ...
2024-07-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This