Nesklandumų yra, bet „Svirpliukas“ duris atvers

Švietimas

Klaipėdos savivaldybė skelbia, jog ateinančią savaitę duris Klaipėdoje atvers rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas“. Vaikai į įstaigą sugrįš po dviejų metų pertraukos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Įgyvendinant projektą rekonstruoti abu „Svirpliuko“ pastatai. Vienas pastatas pilnai rekonstruotas ir išplėstas pristatant antrą aukštą, įrengtas keltuvas neįgaliesiems, visos inžinerinės sistemos. Kitame pastate sustiprintos konstrukcijos, apšiltintos išorinės sienos, stogas, pakeisti langai, durys, vidaus inžinerinės sistemos, suremontuotos vidaus patalpos, pertvarkyti elektros tinklai, šildymo ir vėdinimo sistemos, apšvietimas ir kt. Sutvarkyta ir darželio aplinka: įrengtos vaikų žaidimų erdvės, takai, aikštelė su automobilių stovėjimo vietomis.

„Svirpliukas“ vaikų lauks nuo rugsėjo 4 dienos. Šiomis dienomis baigiamas pasirengimas maitinimo organizavimui. Užtrukus procesui dėl aprūpinimo virtuvės įranga kol kas maistas bus gaminamas buvusiose vaikų globos namų patalpose Smiltelės gatvėje ir vežamas į „Svirpliuką“. Taip maitinimas jau buvo organizuojamas modulinėse grupėse ugdomiems vaikams, paslauga pasitvirtino, tad sklandaus proceso tikimasi ir šį kartą.

Užtruko ir statybų užbaigimo procedūra, nes Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo įrengti papildomas priešgaisrinės saugos priemones, kurios suteiks dar daugiau saugumo vaikams.

„Ši situacija parodo, kad būtina skirti dar didesnį dėmesį projektų rengimo procesui, kad ateityje vykdant statybų užbaigimo procedūras nė vienai institucijai nekiltų klausimų. Suprasdami situacijos jautrumą, prisiimame atsakomybę ir vis tiek atveriame darželį vaikams. Kitu atveju nuviltume visą darželio bendruomenę, sudarytume daug nepatogumų šio darželio auklėtinių tėveliams“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Po rekonstrukcijos „Svirpliuke“ įsteigtos 5 naujos ugdymo grupės, kurias galės lankyti 95 vaikai. Iš viso įstaigoje galės būti ugdomi 245 vaikai, kai iki rekonstrukcijos – 150.

Sutartis dėl „Svirpliuko” rekonstrukcijos su UAB „Statmax“, veikiančia jungtinėje veikloje su UAB „Autentė”, buvo pasirašyta dar 2020 m. lapkričio 12 d. Pradinė jos kaina, įskaitant visus mokesčius, buvo 2 348 888 eurai. Tačiau ir ji neapsiėjo be papildomų sutarimų. Jau tų pačių metų gruodžio 3 d. ši sutartis šalių susitarimu buvo sustabdyta, kol lopšelis-darželis atlaisvins patalpas. Po aštuonių sutarties pakeitimų galutinė kaina padidėjo iki 3 255 979,79 Eur.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Sporto mėgėjams – naujas stadionas 

Klaipėdos savivaldybė skelbia, kad šalia jai priklausančios „Gilijos“ pradinės mokyklos (Taikos pr. 68) atliekami paskutiniai naujo stadiono įrengimo darbai – ...
2024-04-24
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Kruizinės laivybos sezono startą paskelbė muzikuojantis laineris

Šaltą, vėjuotą ir lietingą antradienio vidurdienį Klaipėdos uoste prisišvartavo pirmasis šiemet kruizinis laivas. Laineriui „Le Bellot” – tai ir pirmasis ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Atgimimo aikštės konkursas „pakibo“ dėl vieno dokumento

Nors kovo 7 d. Klaipėdos savivaldybė teigė, jog maždaug po mėnesio paaiškės, ar konkurso dalyvių pateikti pasiūlymai atitinka visus reikalavimus ir ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This