P0

Švietimas

Rugsėjo 1-oji Klaipėdos universitete: su ekskursu į karišką praeitį ir naujais planais (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-01


Klaipėdos universitete (KU) naujų akademinių metų pradžia paminėta šventiškai, prisimenant istorinius įvykius, davusius pradžią karinės teritorijos konversijai į taikioms reikmėms, mokslui bei pažangai tarnaujančią akademinę erdvę.

Prieš 30 metų, 1993 m. rugpjūčio 30-ąją, buvo pasirašyti dokumentai, kuriais Rusijos kariuomenės karinis miestelis su „raudonosiomis“ kareivinėmis buvo perduoti tuomet pirmąjį gyvavimo penkmetį skaičiavusiam Klaipėdos universitetui. Rugsėjo 17-ąją šis veiksmas įteisintas ir Vyriausybės nutarimu. Kariškių nugyventoje teritorijoje pradėjus istorinių pastatų restauravimą vienas po kito čia ėmė kurtis Universiteto padaliniai, teritorija išvalyta nuo menkaverčio sovietų karinio paveldo, iškilo nauji statiniai. Kareivinių tapsmas šiuolaikine mokslo ir studijų įstaiga vyksta iki šiol.

Švietimo vidus

„Žinoma, mums norisi spartesnių permainų, greitesnių statybų, kad ne brėžiniuose, o akademinio miestelio pievose jau stovėtų ir naujas laboratorijų kompleksas, ir dar vienas bendrabutis, ir sporto centras, bet universitetą Klaipėdoje nuolat tenka įrodinėti besikeičiančioms valdžioms, ministrams. Reikia nuolat kautis dėl investicijų ir apskritai dėl teisės gyvuoti. Tad tai, ką sukūrėme per 30 metų, tai, kad Klaipėdos universiteto miestelyje dirba du tarptautinio lygio mokslo institutai ir du fakultetai, kad čia verda akademinis gyvenimas, kad jaučiamės patogiai ir saugiai, galime laikyti didele pergale, už kurią verta padėkoti to meto miesto vadovams-vizionieriams, buvusiems bei esamiems universiteto vadovams“,– šventiniame renginyje akcentavo KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas.

2023-2024-uosius akademinius metus KU pradeda dešimtadaliu pagausinęs pirmakursių būrį. Priimtųjų studijuoti skaičiaus didėjimo tendencija stebima jau antrus metus ir tai, pasak KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, nuteikia džiugiai.

„Aktyviai plėtojamas tarptautiškumas, stiprus Europos universiteto EU-CONEXUS partnerių užnugaris, nuolat stiprinama materialinė ir studijų aplinka duoda rezultatus. Universitetas išlaiko studijuoti priimtų pirmakursių skaičiaus augimo tendenciją nenusižengdamas universitetams taikomai pažangumo rodiklių kartelei. Šiemet stebime proveržį laisvalaikio sporto studijų programoje, ypač motyvuotas jaunimas renkasi jūrų mokslus, išskirtinio ukrainiečių dėmesio sulaukė Jūrų inžinerijos studijų programa. Dėl valstybės taikomų skatinimo priemonių matome populiarėjant pedagogines studijas“,– prieš startą optimistinės nuotaikos neslėpė KU vadovas.

Kaip vieną iš svarbiausių prasidedančių akademinių metų naujovių KU rektorius pristatė nuo rugsėjo veiklą pradedantį pirmąjį Lietuvoje STEAM metodinį centrą. Jo komanda jau suformuota ir pradeda darbą su mokyklomis bei regioniniais STEAM centrais. Centrui vadovaus dr. Aelita Bredelytė.

Per ateinančius akademinius metus KU vadovai tikisi pradėti įgyvendinti seną svajonę – KU miestelyje suprojektuoti ir pradėti statyti naują sporto kompleksą. Nutarimą, kuriuo pritarta privataus ir viešo kapitalo partnerystei įgyvendinant šį sumanymą, Vyriausybė priėmė šią vasarą.

KU akademinių metų pradžios šventėje premijomis apdovanoti studentai, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais miestui ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį. Klaipėdos miesto savivaldybės skirtas premijas E. Brazauskienei, T. Steponavičiui, V. Sokolovui, K. Mažionytei ir A. Žuravskajai įteikė uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.

Lietuvių fondo Mykolo ir Amalijos Jagučių įsteigta vardinė stipendija įteikta KU ekonomikos nuolatinių studijų programos trečiakursiui Edgarui Garan.


  2023-09-01

  9 komentarai “Rugsėjo 1-oji Klaipėdos universitete: su ekskursu į karišką praeitį ir naujais planais”

  1. AvatarKU - gęstantis trečiojo pasaulio mokslo žiburys (IP: 45.61.184.205)

   Kai tik baigsis ES pinigų “įsisavinimas”, visa KU administracijos grietinėlė išsilakstys kaip tarakonai.
   O studentai dejuodami ir su palengvėjusiomis piniginėmis grįš į savo indijas, bangladešus, mongolijas ir kitas trečiojo pasaulio šalis.

   • AvatarNord (IP: 77.79.44.47)

    O jūsų visokie “pažangūs” VU, KTU, TECH reiškia tokie EU fondų pinigų savo projektams nenanudoja?

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Ne viskas gerai su KU, bet nereikėtų pernelyg juodinti situacijos. Tiesiog reikia modernesnio požiūrio į studijų organizavimą, geresnės komunikacijos ir pritraukti daugiau praktikų ne tik medicininėms studijoms.

  3. AvatarLiūdna... (IP: 5.196.8.113)

   Klaipėdos universitetu vadinama įstaiga kažin ar gali būti vadinama universitetu. Studijų lygis jame tragiškas. Ne be reikalo, jau keli metai universitetas neskelbia įstojusiųjų skaičiaus, tik giriasi, kad jis “didelis”. Šioje įstaigoje į studentų mokymą mažai kas kreipia dėmesį. Darbuotojai rūpinasi tik dalyvavimu Europos Sąjungos projektuose, už kuriuos gauti pinigai atlyginimą gali viršyti ir dešimtis kartų. Iš to kyla ir toks aršus KU noras nesijungti prie kurio nors pažangesnio Lietuvos universiteto, nes tada tektų sumažinti apetitus.

   • AvatarLinas (IP: 188.69.75.246)

    It taip, ir ne. Universiteto sudėtyje yra stiprūs pasaulio lygio institutai: BRIAI, Jūrų biologija ir biotechnologija. Taip, tai tik dviženkliai žmonių skaičiai. Bet tie pavyzdžiai rodo, kad įmanoma ir su esamais pinigais stiebtis.

   • AvatarNord (IP: 78.56.131.227)

    Perestukinų balsai?

   • AvatarVytautas (IP: 78.58.193.205)

    Prastas, tamsta KU darbuotojas, jei pili negatyvą ant jauniausio ir dar tik besiformuojančios mokslo ir mokymo institucijos. Tikriausiai ir skundus į ministerijas rašai? Oi negerai! Geriau savo darbu padėtumei ji kurti.

  4. Avatardarbuotojas (IP: 91.219.239.166)

   Iš tikro, tai su tuo mūsų universitetu ne kas…

   • AvatarDeputatas (IP: 78.58.193.205)

    Kas ne kas? Konkretumo pagiežininkai ir drąsos atsiskleisti, o ne kaip ciuckiams loti iš už kampo

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt