P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

Vaclav Stankevič: „Vaikystėje save įsivaizdavau arba prie lėktuvo šturvalo, arba laive“ (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-01


Šiais metais Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla švenčia 75 metų sukaktį. Ta proga laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ komanda vasarą svečiavosi pokyčius išgyvenančioje švietimo įstaigoje ir kalbino jos vadovą, jūrų kapitoną Vaclav Stankevič.

Kelerius metus mokyklai vadovaujantis V.Stankevič – šios mokymo įstaigos absolventas. Jis pasakojo, kad apie jūrą svajojo nuo pat mažumės, tačiau pokalbio metu kapitonas atskleidė, kad jo planuose buvo ne tik jūra, bet ir dangaus platybės. Tačiau vietoj lėktuvo piloto karjeros jis pasirinko jūros kelią.

„Pamenu, kai nusprendžiau stoti į tuometę Klaipėdos jūreivystės mokyklą, konkursas buvo labai didelis – itin daug jaunuolių norėjo tapti jūrininkais, nes tuomet tai atverdavo kelius į platųjį pasaulį. Darbas sudėtingas ir atsakingas, pasirinkę jūrą, ilgam būna atskirti nuo savo šeimų, todėl šis kelias yra tikrai ne kiekvienam. Kadangi esu baigęs šią mokymo įstaigą, labai smagu matyti, kaip ji keičiasi, kaip gerėja mokymosi sąlygos. Džiaugiuosi matydamas puikų, motyvuotą jaunimą, kuris sieja savo ateitį su darbu jūroje ar uoste. Prieš penkiasdešimt metų, kai čia studijavau, buvo sunku įsivaizduoti, kad merginos galėtų tapti laivavedėmis, tačiau šiandien tai nieko nebestebina. Tuo labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi kiekvienu mūsų studentu, nes šiuolaikinis jaunimas kai kuriais atvejais yra visa galva aukščiau už mūsų kartą – jis itin talentingas ir išmanus“, – pasakojo V. Stankevič.

Laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamos Klaipėdos miesto savivaldybės. Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.


  2023-09-01

  Vienas komentaras apie “Vaclav Stankevič: „Vaikystėje save įsivaizdavau arba prie lėktuvo šturvalo, arba laive“”

  1. AvatarPagarba (IP: 78.62.147.40)

   Mokykla, kuriai vadovauja legendinis Kapitonas, bene pats pirmasis į Klaipėdos uostą sugrįžęs iš reiso su iškelta Lietuvos vėliava. Žvejybiniame laive- bazėje buvo pilna rusakalbių jūrininkų, tai buvo dar tik berods 1989- ieji? Gaila, kad konservatoriai visą laiką neleido deramai suklestėti pono Vaclovo diolomatinei karjerai. O buvo Stankevičius tuomet politikas, mokėjęs užsienio kalbas, intelektualas, o ne prisitaikėlis, menkai išprusęs pseudopatriotas,

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt