Vaikų su negalia globos namų įrengimas brangsta ir tolsta

Miestas

Administracinės paskirties pastato Kalvos g. 4 rekonstravimo darbai, įrengiant bendruomeninius vaikų globos namus, skirtus vaikams su negalia, buvo sustabdyti prabėgus trims mėnesiams po to, kai savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu – pasigesta statybą leidžiančio dokumento. Neseniai buvo pasirašytas trečiasis papildomas susitarimas prie šios sutarties, po kurio rekonstrukcija ir pabrango, ir nutolo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sutartį su UAB „Rangova“ dėl šio objekto rekonstrukcijos Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė dar pernai gruodžio viduryje. Jos vertė – 591,8 tūkst. eurų. Buvo numatyta, kad sutartis galios iki 2024-ųjų birželio.

„Stabdyti Sutarties vykdymą nuo 2023 m. kovo 27 d. iki statybą leidžiančio dokumento gavimo dienos”, – skelbė pirmas papildomas susitarimas.

O šių metų rugpjūčio 16 d. pasirašytas trečiasis papildomas susitarimas „atlikti papildomus darbus (pagal Papildomų darbų lokalines sąmatas), kurių vertė – 23 661,87 Eur”. Ir sutarta dėl naujos galutinės sutarties kainos – 695,9 tūkstančio Eur.  Darbų atlikimo terminą nutarta pratęsti dviejų mėnesių laikotarpiui. 

Kada buvo pasirašyta antrasis papildomas susitarimas prie šios sutarties, viešai nėra paskelbta. Tačiau aišku, kad po jo sutarties kaina padidėjo apie 70 tūkstančių eurų. 

„Atvira Klaipėda” anksčiau rašė, kad 2020 m. UAB „Progresyvūs projektai“ savivaldybės užsakymų parengė pastato Kalvos g. 4 rekonstrukcijos projektą. Čia numatoma įrengti bendruomeninius vaikų globos namus, skirtus vaikams su negalia.

Projektuotojų vizualizacija

Pastate bus įrengti trys nepereinami miegamieji – individualios veiklos kambariai (vienas miegamasis skirtas dviem vaikams) ir du nepereinami miegamieji – individualios veiklos kambariai (miegamasis skirtas vienam vaikui). Kiekviename pastato aukšte bus įrengta po vieną higienos patalpą, pritaikytą vaikams su negalia. Taip pat –  virtuvė, valgomieji, poilsio kambariai. Valgomajame prie stalo galės vienu metu galės susėsti ne mažiau kaip 10 asmenų, poilsio kambarys bus skirtas vaikų bendravimui, žaidimams.

2002-2008 m. šiame pastate veiklą vykdė Ukrainos garbės konsulas Rimantas Stonys, 2011-2014 metais jį nuomojosi Lenkijos Respublikos garbės konsulas Tadeusz Maciol. 2016-aisiais Klaipėdos savivaldybe sudarė panaudos sutartį su savo valdoma VšĮ „Klaipėdos šventės”, bet paaiškėjus, kad reikia keisti šio pastato stogą, o tai pareikalautų nemažai investicijų, įstaiga atsisakė planų įkurti šiame name.

5 Comments

 1. Anonimas

  Tokių neįgalių vaikų gimsta vis daugiau. Kišami milijonai, atiduodami geriausi pastatai centre… Tai gal užmiestyje, kokiose pakraščiuose apgyvendinkime tuos nelaimėlius?

  Reply
  • Dalia

   Laimingasis anonime, tau irgi jau reikia tokių namų, viešai demonstruojama ryški proto negalia parodo, kad net užmiestyje tau ne vieta.

 2. VR

  Keista, kad taip švaistomi pinigai.Va Klaipėdos licėjus vaikams nupirko ar išnuomojo modulinius konteinerius – ir greitai ir praktiškai.Visa Skandinavija plačiai naudoja modulinius apšiltintus namukus.Juk tą namą galima parduoti,kad galva neskaudėtų.

  Reply
 3. T

  Tradiciškai.

  Reply
  • Taip ,

   tradiciškai teksto nesuvokiame ? ? Kur jau tada suprasti priežastį …nevykėliai …

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Jono Sąlygos paieškos savivaldybei kainavo 4235 eurus*

Už tai, kad prisikviestų žinomą mediką Joną Sąlygą vadovauti Klaipėdos miesto poliklinikai, savivaldybė sumokėjo 4235 eurus. Tiek mokesčių mokėtojams kainavo UAB ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Dviračių takui į Melnragę remontuoti jau ieškoma rangovų

Klaipėdos savivaldybė paskelbė dviračių ir pėsčiųjų takų kapitalinio remonto Prano Lideikio gatvėje, nuo Liepojos iki Molo gatvių, rangos darbų konkursą. Nors ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Transportas

„Turbo žiedo” Baltijos ir Taikos prospektų sankryžoje nebus

Klaipėdos miesto vadovai, nutraukę konkursą dėl Baltijos ir Taikos prospektų sankryžos, svarstė ir kitą variantą – įrengti čia „turbo žiedą”. Tačiau ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This