P0

Švietimas

Sergejui Oleninui skirta Baltijos jūros premija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-04


Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto profesorius habil. dr. Sergejus Oleninas savaitgalį paskelbtas Baltijos jūros premijos laimėtoju. Alandų salų sostinėje Mariehamne (Suomija) vykusioje ceremonijoje KU mokslininkui įteikti prestižinį apdovanojimą liudijantys dokumentai bei piniginė  premija.

Nuo 1989-ųjų gyvuojantis Baltijos jūros fondas (Östersjöfonden) premijomis skatina asmenis ar organizacijas,  savo darbais prisidedančiais prie Baltijos jūros ekologinių problemų tyrimo ir sprendimo. Kasmetėje  ceremonijoje Marienhamne įteikiama pagrindinis – Baltijos jūros apdovanojimas, paskelbiami dar trijų  nominacijų laimėtojai – apdovanojamas Šiaurės šalių politikas už veiklą, susijusią su Baltijos jūra; įteikiamas apdovanojimas už Alando salų gamtos apsaugą; skiriama premija jauniesiems aktyvistams, veikiantiems Baltijos jūros ekologinių problemų sprendimo srityje.

Švietimo vidus

Fondo išplatintame pranešime skelbiama, jog prof. Sergejus Oleninas 2023-iųjų metų Baltijos jūros premija  įvertintas už ilgalaikius ir sistemingus invazinių rūšių Baltijos jūroje tyrimus, leidusius suvokti dėl jų jūroje  vykstančius biologinius pokyčius, suprasti poveikį lokalioms ekosistemoms, gyviesiems organizmams ir  bendrijoms. Mokslininko surinkti duomenys leido sukurti praktines metodikas invazinėms rūšims stebėti ir  kontroliuoti Baltijos jūroje bei Europoje. Profesoriaus veikla, rengtos konferencijos skatina Rytų ir Vakarų  šalių  jaunųjų mokslininkų bendradarbiavimo ryšius. Jo mokymo metodikos ir mokslinė veikla Lietuvoje  išugdė naują jūros biologų ir ekologų kartą.

Iš iškilmių Marienhamne į Klaipėdą pirmadienį grįžtantis Baltijos jūros prizo laureatas prof. habil. dr. Sergejus Oleninas neslėpė, jog džiaugiasi pripažinimu.

„Kasdien dirbi savo darbą ir negalvoji apie apdovanojimus, bet  kai tavo darbus įvertina, prisipažinsiu, smagu. Sakyčiau, jog tai ne tik mano mokslinių tyrimų įvertinimas, tai  viso jūros biologijos mokslo, visų mano kolegų darbų pripažinimas“,- sakė S. Oleninas.

Mokslininkas juokavo, kad jam pasisekė išugdyti visą būrį „akademinių vaikų“, ir ne tik vaikų, bet ir anūkų  bei proanūkių, su kuriais dabar jam smagu drauge gilintis į vis naujas jūros biologijos sritis. Pastaraisiais  metais profesorius daug laiko skiria mokslinėms ekspedicijoms į Arktį rengti, kur drauge su kolegomis iš  Lenkijos tyrinėja dėl globalių klimato pokyčių naujai besiformuojančios Eidembuktos lagūnos ekosistemą.

Be prof. habil. dr. S. Olenino šiemet organizacija pagerbė Švedijos politikę Maria Gardfjell, Alando salų aplinkos saugotoją Tonį Cederbergą, jaunuosius aplinkosaugos  aktyvistus Mikaelą ir Luką Juhler.

Baltijos jūros fondo išplatintame pranešime Fondo vadovas Tomas Saurenas šiemečius fondo apdovanojimų  laureatus pavadino tikrais jūros didvyriais.


  2023-09-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt