P0

Mums rašo

Klaipėdos savivaldybės Licencijų ir leidimų skyriaus darbuotojų nekompetencija ar (ir?) korupcija (4)

Renaldas Kulikauskas, Senamiesčio seniūnaitijos seniūnaitis
2023-09-05


Klaipėdos savivaldybės administracijos Licencijų ir leidimų skyriuje klesti nekompetencija, o gal net korupcija.

Prieš kelis mėnesius viešoje tarybos komiteto transliacijoje stebėjome, kaip šio skyriaus specialistė Rasa Mačiulė vietoje to, kad gintų klaipėdiečių interesą, advokatavo privačiai Samoilo Kaco* valdomai lošimų verslo bendrovei „Tete-A-Tete“**. Šiandien susipažinsite su šio skyriaus specialistų keista tolerancija sutarčių su savivalda nevykdantiems pajūrio maisto palapinių savininkams.

Prieš kelias savaites Klaipėdos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba baigė tyrimą, reaguodama į prašymą patikrinti informaciją apie Melnragės – Girulių paplūdimių ruože pagal sutartis juridinių asmenų vykdomą veiklą. Patikrinimo metu auditoriai nustatė, kad jau 6 metus paplūdimyje kavinių veiklą vykdančių 5 verslininkų įmonės pažeidinėja sutarčių sąlygas: 1) viršija sutartimis nustatyto leistino užimti ploto ribojimus; 2) neįrengia sutartyse numatyto vaikų žaidimų ir paplūdimio sporto aikštelių skaičiaus.

Jei verslininkai, gavę išskirtines teises prekiauti maistu ir alkoholiu pajūryje, laikytųsi sutarčių, mes per visus populiariausius Klaipėdos pliažus turėtume 26 vaikų žaidimo aikšteles ir 24 paplūdimio žaidimo aikšteles, pavyzdžiui, tinklinio. Visa ši pramogų infrastruktūra būtų nemokama ir prieinama visiems.

Dabar verslininkai vietoje 5 ar 8 įsipareigotų įrengti aikštelių turi kelias ar nei vienos, o reguliarius patikrinimus atliekantys savivaldybės administracijos specialistai „nemato“ pažeidimų arba jei ir nustato, kad kažko trūksta, „užmiršta“ grįžti po kelių savaičių įsitikinti, kad priminimas įvykdytas. Ir taip jau 6 metus 🙂

Šią vasarą teko girdėti mamų pokalbį II Melnragės pliaže, kad kavinės pliaže darbuotojos išvarė vaikus iš žaidimų aikštelės, motyvuodamos, kad jas prižiūrinčios mamos nieko neperka jų kavinėje. Verslininkų, nebaudžiamai pažeidžiančių viešą interesą, „kiaulės akys“ didėja, o juos kontroliuoti pareigą turinčių Klaipėdos savivaldos Licencijų ir leidimų skyriaus, vadovaujamo Jolantos Uptienės, darbuotojai, kaip atskleidė auditas, galimai klastoja duomenis ir piktybiškai neatlieka savo pareigų.

Įdomu tai, kad kelias kavines Neįgaliųjų paplūdimyje įsirengusios ir sutartis pažeidinėjančios M. Junoko gamybinės-komercinės įmonės direktorius – Marius Junokas, yra tas pats asmuo, kuris vadovauja Klaipėdos miesto savivaldybei pavaldžiai VšĮ Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras, kurioje pats Marius ir dar 80 darbuotojų, išlaikomų iš mokesčių mokėtojų lėšų, prižiūri 19 įvairių viešųjų sporto objektų: stadionus, sporto bazes, aikšteles ir dviračių treką.

Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centro deklaruojamas tikslas – „Užtikrinti geras sporto renginių ir treniruočių proceso aptarnavimo paslaugas administruojamose sporto bazėse“. Kas sakė, kad šeimos verslo vystoma kavinė turi konkuruoti su pagrindine veikla, iš kurios Marius valgo***?:)

Įdomu, ką apie tai mano mūsų naujas meras Arvydas Vaitkus ir jo komanda?

*  Daugiau apie veikėją Samoilą Kacą čia.

** – 2023 05 08 Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdis (lošimų automatų punkto atidarymo klausimas nuo 11-os įrašo minutės)

***  pasak įstaigos ataskaitos, M. Junokui mokamas atlyginimas praėjusiais metais siekė 3500 EUR. 

Rubrikoje „Mums rašo“ skelbiamos skaitytojų nuomonės


  2023-09-05

  4 komentarai “Klaipėdos savivaldybės Licencijų ir leidimų skyriaus darbuotojų nekompetencija ar (ir?) korupcija”

  1. AvatarAidasRu (IP: 188.69.83.98)

   Gerbiama redakcija, norėjau pasitikslinti. Ar straipsnio gale užduoti klausimai merijai bus atsakyti ir publikuoti čia. Ar čia tiesiog retorika.
   Ačiū už patikslinimą.

   • Avatarakadministratorius (IP: 78.61.50.37)

    Čia skaitytojo klausimas. Jei merija į jį atsakys, būtinai paskelbsime.

  2. AvatarAntikorupcijus (IP: 90.131.34.165)

   Pritariu Renaldui. Labai geras korupcijos pvz tai prie Birzos tilto irengta kavinuke. Ji pagal konkurso medziaga turejo uzimti 20 kv m plota. O laimejusi imone uzima kiek? Ir tai ne papludimyje, o miesto centre, “ant akiu”. Geda uz tokia savivaldybe!

   • AvatarDėjo (IP: 86.100.137.239)

    jie ant jūsų gėdos skersai ir išilgai.Korupcija savivaldybėje klesti jau seniai, o jeigu seniūnaičiai (tikrieji gyventojų atstovai savivaldoje) pagaliau ima tai pastebėti – pagirtina.Tik kol nebus pajungta teisėsauga į šį š.dalyką , paplepėjimu viskas ir baigsis.Akis badančių faktų per akis (prisiminkime nemirtingąją Šakalienę) ,bet seniūnaitis , kažkodėl išskiria tik vieną.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt