P0

Kultūra

„Vasaros su knyga” nugalėtojas – Kalnupės padalinys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-05


Šiemet pagerintas skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rekordas. Visose Lietuvos bibliotekose perskaityta beveik 150 tūkst. knygų. Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kasmet rengiama skaitymo skatinimo akcija šiemet įtraukė beveik 31 tūkst. dalyvių, pasiryžusių priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti 5 knygas pagal paskelbtas užduotis. Iššūkį įveikė per 23 tūkst. atkaklių skaitytojų.

Iš aktyviausių akcijoje dalyvavusių bibliotekų pirmąją vietą užėmė visą vasarą pirmavęs Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinys su vaikų centru „Ruoniukas“. Čia perskaityta 4350 knygų.

„Tikrai įdėjome visą širdį kalbindamos kiekvieną, padėjome rasti tinkamas knygas kiekvienai temai, atsižvelgdamos į skaitytojų norus. Plačiau papasakodavome apie iššūkio „Vasara su knyga“ taisykles ir prizus, tuo paskatindamos dalyvauti, o registruojantis prašėme pažymėti mūsų biblioteką. Skatinome ne tik gyvai bibliotekoje, bet ir socialiniuose tinkluose. Daugelis skaitytojų jau žinojo šią akciją, kurioje dalyvavo ir praeitais metais, norėjo nenuleisti kartelės ir šiemet. Džiaugiamės, kad ne tik daugiau skaitytojų įsitraukė į akciją, bet ir skaitė daugiau knygų! Tad mūsų padalinio pagrindinis tikslas – skaitymo skatinimas, buvo pasiektas“, – pasakojo Kalnupės padalinio vedėja Milda Skutulaitė-Gaubė.

Į perskaitytų knygų TOP 10-uką pateko Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Ingos Staban „Laisvės kalinė“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“, Antoineʼo de Saint-Exupéry „Mažasis princas“, Laurent Gounelle „Pažadu tau laisvę“, Janoschʼo „Panama labai graži“ ir kitos.

Visi, įveikusieji vasaros skaitymo iššūkį, dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia puikūs pagrindiniai prizai, o tarp jų – planšetinis kompiuteris, momentinės kameros, sėdmaišiai, dovanų kuponai, prenumeratos ir pagrindinės rėmėjos – įmonės „Hobbyshop“ – stalo žaidimų, dėlionių, galvosūkių rinkiniai.

Be šių pagrindinių laimėtojų biblioteka taip pat loterijos būdu išrinks iššūkį įveikusius savo skaitytojus, kuriems atiteks didelė šūsnis mažųjų prizų – belaidžių ausinių, išorinių baterijų, kuprinių, kelioninių pagalvėlių, knygų ir kitų smagių dovanėlių. Prizai laimėtojus pasieks rugsėjo mėnesį.

Nuo 2016 m. vykdoma akcija „Vasara su knyga“ yra Kultūros ministerijos skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos dalis.

Kultūros straipsnių vidus


  2023-09-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt