P0

Svarbu, Verslas

„Mestilla” numatė rimtą plėtrą (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-09-07


Panaudotą aliejų perdirbti ketinusi bei dėl to dalies uostamiesčio gyventojų pasipriešinimo sulaukusi Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje veikianti bendrovė „Mestilla” pradėjo procedūras dėl dar vieno plėtros projekto.

Šiemet birželio pabaigoje buvo skelbiama, jog bendrovė „Eika“ sudarė sandorį su „Mestilla” dėl aliejinių augalų sėklų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo, statybos darbų valdymo. O dabar jau viešinami atitinkami projektiniai pasiūlymai.

„Sweco Lietuva“ vizualizacija

Minėtajame pranešime rašyta, kad nauja gamykla įsikurs greta veikiančios nuo 2007 metų. Naujos gamyklos pastatų plotas užims apie 3500 kv.. m, sandėlių – apie 500 kv. m ploto, o talpų žaliavoms ir produkcijai – apie 40 000 kub. m.

„Norime plėstis daugiau nei tris kartus“, – pranešime cituotas „Mestillos“ generalinis direktorius Arūnas Zubas.

Kartu skelbta, jog numatoma investicijų suma – 35 mln. Eur.

Paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose, kuriuo parengė „Sweco Lietuva“, rašoma, jog sklype Pramonės g. 28 planuojami trys cechai (aliejaus spaudimo, jo ekstrakcijos ir apdorojimo), garo katilinė bei pagalbiniai kitos paskirties pastatai ir kiti inžineriniai statiniai. Sklype Kretainio g. 5 iškils kiti inžineriniai statiniai.

„Sweco Lietuva“ vizualizacija

„Projekte numatomas pastatų, statinių bei technologinių įrengimų kompleksas, kurį sudaro gamybos cechai, žaliavų bei produkcijos atvežimo-išvežimo postai, techniniai pastatai bei darbuotojų buitinio-sanitarinio aprūpinimo ir technologinių procesų valdymo-administravimo pastatai“, – informuojama dokumentuose.

Verslo straipsnių visus kompas

Į šią gamyklą kaip žaliavos būtų vežamos rapsų sėklos, heksanas, balinamoji žemė ir citrinos rūgštis.

„Sweco Lietuva“ vizualizacija

Minėtajame pranešime buvo teigiama, kad šiuo metu intensyviai vyksta ir „Mestillos“ aliejinių augalų perdirbimo bei biodyzelino gamyklos projektavimo darbai. Šias statybas planuojama pradėti 2024 metais.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki rugsėjo 21 d. Kretainio g. 5, Klaipėda, darbo dienomis, darbo valandomis iš anksto susitarus tel. +37066095058 arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt/pp

Pasiūlymus galima teikti iki rugsėjo 21 d. raštu UAB „Sweco Lietuva“, Strazdo g. 22, Kaunas, el. p. mindaugas.joncas@sweco.lt

Viešas susirinkimas vyks nuotoliniu būdu rugsėjo 21 d. 16 val.


  2023-09-07

  2 komentarai “„Mestilla” numatė rimtą plėtrą”

  1. AvatarApgailetini. (IP: 88.119.41.104)

   Viskas butu kaip ir gerai,jeigu ne vel papildomo transporto apkrova ant to amžinai nepabaigto vargšo Jakų žiedo.

  2. AvatarKieno (IP: 86.100.137.239)

   kapitalo ši įmonė ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt