P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

Gediminas Pilaitis: „Ekstremalios situacijos buriuotojams tampa gyvenimo dalimi“ (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-08


Šiais metais sukanka 30 metų, kai burinė jachta „Lietuva“ pirmą kartą Lietuvos jūrinio buriavimo istorijoje apiplaukė aplink pasaulį (1992-1993). Vienas iš šio žygio dalyvių – žurnalistas Gediminas Pilaitis.

Laidoje „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ Gediminas pasakojo, kaip gimė idėja apiplaukti Žemės rutulį, kokie nuotykiai ir iššūkiai užklupo vandenynuose, kaip pavyko jachtos įgulai įgyvendinti jūros pašto idėją

„Pirmoji mūsų transatlantinė kelionė įvyko 1989 metais, kai pasiryžome burine jachta, ant kurios plėvesavo Lietuvos trispalvė, perplaukti Atlanto vandenyną ir pasiekti Jungtines Amerikos Valstijas. Žygis pavyko, tad šios sėkmės pakylėti pamanėme – jeigu mes galime perplaukti Atlantą, kodėl
negalėtume įveikti visų vandenynų ir apiplaukti pasaulį? Tai buvo neįtikėtina 13 mėnesių trukusi kelionė, kupina ir nuostabių saulėlydžių bei saulėtekių, ir grėsmingų audrų ar nemalonių pasisveikinimų su koraliniais rifais. Tačiau toks jau yra buriuotojų gyvenimas – jis kiekvieną dieną
pažeria ekstremalių situacijų. Išbandymai nebuvo tokie baisūs, nes mus vedė kilni idėja – ne tik pirmiesiems Lietuvoje perplaukti visus vandenynus, bet ir taip garsinti Lietuvos vardą tolimiausiuose pasaulio krašteliuose“, – apie buriavimo žygius pasakojo Gediminas Pilaitis.

Laidoje panaudotos Lietuvos jūrų muziejaus archyvinės nuotraukos.

Ciklas „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės. Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.


  2023-09-08

  Vienas komentaras apie “Gediminas Pilaitis: „Ekstremalios situacijos buriuotojams tampa gyvenimo dalimi“”

  1. AvatarRasa (IP: 78.62.147.40)

   Nuostabu. Pagaliau sužinosime daugiau apie šią istorinę kelionę, apie drąsius, tikrus vyrus, apie puikų žurnalistą Gediminą Pilaitį/ Pagarba didžiulė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt