P0

Konsultacijos

Kaip maisto atliekas rūšiuos Klaipėdos individualių valdų savininkai? (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-08


Europoje yra įvairių maisto atliekų rūšiavimo sistemų. Netgi toje pačioje valstybėje būna skirtingų šių atliekų surinkimo būdų. Kitąmet visoje Lietuvoje prasidėsiantis maisto atliekų rūšiavimas irgi, panašu, nebus visur vienodas. Klaipėdos regiono savivaldybės irgi kuria skirtingus maisto atliekų surinkimo planus. O Klaipėdos ir Neringos miestai jau skelbia, kaip surinks atliekas iš šių savivaldybių gyventojų.

Neringoje viešose erdvėse bus pastatyti nauji konteineriais rudais dangčiais, kuriais galės naudotis tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojai. Klaipėdoje daugiabučių gyventojai maisto atliekas mes į rudu dangčiu pažymėtus konteinerius, kurie šiuo metu įrengiami naujose pusiau požeminių konteinerių aikštelėse. Kur tokių nėra, bus pastatyti antžeminiai konteineriai maisto atliekų surinkimui. O klaipėdiečiams, gyvenantiems individualiuose namuose, maisto atliekų rūšiavimo įranga jau paruošta – šią savaitę į Klaipėdą atgabenta paskutinė konteinerių siunta.

Individualiam namui bus skirtas 10 litrų talpos kibirėlis, kuris skirtas maisto atliekų rūšiavimui vidaus patalpose. Į kibirėlį įsiklojus plastikinį maišelį ir pripildžius jį žuvies, mėsos, vaisių ar daržovių likučių, reikės užrišti ir išmesti į kieme esantį tik maisto atliekoms skirtą konteinerį.

Pastarasis, rudos spalvos 60 litrų talpos konteineris, gerokai mažesnis už skirtus plastiko-kartono ar stiklo rūšiavimui.

Be to maisto atliekoms skirtas konteineris dangtyje turi integruotą biofiltrą. Kokoso pluošto pagrindu pagamintas filtras prisodrintas aktyvių fermentų ir mikroorganizmų, kurie neutralizuoja kvapus. Sandarus konteinerio dangtis su gumine tarpine ne tik neišleidžia konteinerio kvapų į aplinką, bet ir apsaugo, kad į jo vidų nepatektų vabzdžiai.

„KRATC nupirko ir yra paruošusi klaipėdiečiams 4,5 tūkstančio konteinerių komplektų. Ant 10 litrų virtuvinių kibirėlių užklijuoti lipdukai – instrukcijos, ką į juos galima mesti. Maisto rūšiavimo kibirėlius ir kiemo konteinerius išdalinti gyventojams planuojame žiemą, kai tik mieste pradėsime visuotinai rinkti maisto atliekas“, – pranešime cituojama Ramunė Šličienė, Klaipėdos regiono atiekų tvarkymo centro (KRATC) direktoriaus pavaduotoja.

Surinktos maisto atliekos keliaus į apdorojimo įrenginius, kurie šiuo metu statomi Dumpiuose kartu su kita maisto atliekų tvarkymo infrastruktūra.

Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir bendrovės lėšomis, vykdant projektą „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“.


  2023-09-08

  5 komentarai “Kaip maisto atliekas rūšiuos Klaipėdos individualių valdų savininkai?”

  1. AvatarAga išsibėgėju rušiuoti (IP: 86.100.24.81)

   Birka varskine i nosi,nerusiavau ir nerusiuosiu,lai valdzios darmojedai tai daro uz mane.

  2. AvatarIr vėl nueita ,kaip patiems geriau, o ne kaip žmogui (IP: 86.100.91.176)

   Pats didžiausias trūkumas, tai kibirėlio dydis ir konteinerio dydis. Mažai šeimai tai ženkliai perdideli. Kur juos laikyti? Taip yra su kitais konteineriais, kurie visai nfirencijuojami pagal pageidavimą, nes ne plotas gamina atliekas, o žmonės.

   • AvatarJonis (IP: 84.15.160.14)

    Greit konteineriai netilps į kiemą,namisėda.Kas man.mokės už rūšavimą

  3. AvatarAudra (IP: 78.57.234.187)

   Nezinote kaip dar pinigus svaistyti ir atkatus pasidaryti. Penki konteineriai prie kiek vieno namo? cia tvaru, ekologiska?….. debiliska. Dar kibirelis namuose?
   Čia toks pat tvarumas kaip keičiamas šviestuvas, nes lemputė perdegė. Nesamoniu nesamonė. Čia skatinamas tik vartojimas. Maišelis maišelyje, dar kibirėlyje, tas kibiras dar kibire… Vėliau kibire ant ratų ir t.t.

   • AvatarJonas (IP: 84.32.114.226)

    O,tai kas yra
    “Buitinės atliekos”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt