P0

Regionas

Atnaujins sveikatingumo taką nuo Juodkrantės iki jūros

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-11


Neringos savivaldybė paskelbė ieškanti rangovų sveikatingumo takui Juodkrantėje suremontuoti.

Šis pėsčiųjų ir dviratininkų takas, nuo jūros per aukštą kalną vedantis į Juodkrantės gyvenvietės centrą, yra nelengvas išbandymas dažnam juo keliaujančiam poilsiautojui.

1325 metrų ilgio, 3,5 – 4 metrų pločio sveikatingumo takas bus atnaujintas pagal dar 2020 metais MB „Universalūs projektai“ parengtą projektą.

Projekte numatyta nufrezuoti esamą asfaltą, įrengti naujas tako konstrukcijas bei išlieti naują asfalto dangą. Teigiama, kad esama pėsčiųjų ir dviračių tako danga yra susidėvėjusi ir nereprezentatyvi, iškilnota šalia augančių medžių šaknų, o tako plotis vietomis pastebimai sumažėja.

Pagrindinė jo paskirtis yra susisiekimas pėsčiomis, dviračiais ir kitomis biotransporto rūšimis tarp atskirų miesto dalių, su miesto centru, darbo ir poilsio vietomis.

Jungtis su dviračių taku Smiltynė – Nida. Projektuotojų nuotr.

Pėsčiųjų ir dviračių take bus įrengtos pėsčiųjų ir dviratininkų poilsio zonos su suolais, šiukšliadėžėmis bei dviračių stovais, kurie esą bus derinami prie vientisos Neringos architektūros.

Kadangi takas eina per mišką, todėl take numatytos įrengti nuovažos miško kvartalų susijungimo vietose, kad nebūtų gadinama tako danga sunkiasvoriui transportui nusukant nuo tako. Nuovažų įrengimui bus panaudota nufrezuota asfalto danga.

Kapitalinio remonto darbams ir apšvietimo įrengimui gautas Nacionalinės žemės tarnybos sutikimas tiesti inžinerinius tinklus valstybinėje žemėje.

Taką suremontuoti tikimasi per metus.


  2023-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt