P0

Politika

Klaipėdoje naikins visuomenines tarybas (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-12


Neigiamų pasekmių nebus, teigiama uostamiesčio savivaldybės mero Arvydo Vaitkaus pateiktuose sprendimo projektuose naikinti Šeimos, Senjorų, Sporto ir kitas visuomenes institucijas.

Artūro Šulco nuotr.

„Bus panaikinti šeimos tarybos, bendradarbiaujančios su valstybės, ir savivaldybės institucijomis ir įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios dirba su šeimomis ar joms atstovauja  nuostatai ir tokia taryba nebebus formuojama“, – rašoma vieno iš pateiktų sprendimo projektų aiškinamajame rašte. 

„Tarybai priėmus šį sprendimą, bus panaikinta Klaipėdos miesto savivaldybės senjorų tarybos nuostatai, kurių pagrindu būtų sudaroma Senjorų taryba, padedanti nagrinėti senjorų gyvenimo kokybės klausimus, teikti Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl senjorų reikmes atitinkančios ir socialinį teisingumą įgyvendinančios politikos formavimo Klaipėdos mieste“, – teigiama kito sprendimo aiškinamajame rašte.

„Galimas sporto bendruomenės nepasitenkinimas“, – prognozuojama teikiant sprendimą naikinti Sporto tarybą. Argumentai, kodėl naikinama ši visuomeninė institucija, sprendimo aiškinamajame rašte nėra nurodyti.

Taip pat atsisakoma ir Akademinių reikalų tarybos. 

„Atvira Klaipėda“ anksčiau pranešė, jog meras Arvydas Vaitkus tikina, kad tiesiog ieško naujų bendradarbiavimo formų su visuomene, nes siekia didesnio jos įsitraukimo ir skaidrumo. 

„Mūsų siekis – didesnis skaidrumas, visuomenės įsitraukimas, dialogas su bendruomenėmis, todėl ieškome naujų bendradarbiavimo formų“, – rašoma jo komentare. 


  2023-09-12

  5 komentarai “Klaipėdoje naikins visuomenines tarybas”

  1. AvatarStebėtojas (IP: 78.57.83.238)

   Demokratijos Klaipėdoje vis mažiau. Dabartiniai Savivaldybės Tarybos nariai nesupranta savo pareigos saugoti demokratiją ir atiduoda į Mero rankas spręsti visus klausimus. Taip nusiima nuo savęs atsakomybę ir tiesioginį bendradarbiavimą su juos rinkusiais.. Tai primena sovietmetį. Vienas ponas, viena tiesa.

  2. AvatarTarybų valdžia (IP: 84.15.180.40)

   Kur bepaklausysi, visur išgirsi:taryba, tarybos(kitaip tariant, sovietai)… . Matyt, tuo norima parodyti, kad mūsų šalyje egzistuoja,,TARYBŲ”(!) (sovietų!) valdžia, be kurios po šiai dienai, kaip kai kam atrodo, oi kaip neįmanoma gyventi!

  3. AvatarArnoldas (IP: 84.15.249.7)

   Kad AK.lt išlaikytų savo autoritetą (kuris akivaizdus dabar…) ilgamečiui savivaldybės tarnautojui t.y. 30 m. dirbusiam, ir dar vicemeras ir dar mero pareigas ėjęs ponui Šulcui negalima rašinėti tokių paviršutiniškų straipsnių. Tuo labiau kad šis ponas daug ką žino, t.y savivaldybės “virtuvę” pažįsta… Esmė tame, kad iš kelių šimtų NVO normliai veikia gal 10 proc. kai kurios visai “numirusios”. Panašiai yra su savivaldybės įvairiom Tarybom, komisijom.. Yra ir nuosekilai atsakingai daug metų veikiančių ir miestui naudą duodančių . Prie Grubliausko labi greitai ‘veisėsi” visokios tarybos, komisijos kurios net dubliavosi, su tokių pačių ar pn , NVO – asociacijų veikla.
   Norint dabar jas ‘uždaryti”, taip , reiktų paanalizuoti, paprašyti jų ataskaitų ir jų nors kelių atliktų konkrečių naudingų darbų…
   Todėl tegul ponas Šulcas padeda tai padaryti naujam merui, o ne vien tik savo Spygliais stengtis jam įdurti….

   • AvatarTodėl aš pritariu merui Vaitkui (IP: 90.131.39.208)

    Esant dabartinei situacijai mes, politikai, turime ir priimti sprendimus, ir prisiimti atsakomybę už ekspertus ir visuomenines tarybas, O IŠKLAUSYTI , PASITARTI su įvairių sričių specialistais NEGALIME .

    Manau, kad girdėti bendruomenės norus ir poreikius – mūsų visų pareiga“, – teigia A. Vaitkus.Mūsų siekis – didesnis skaidrumas, visuomenės įsitraukimas, dialogas su bendruomenėmis, todėl ieškome naujų bendradarbiavimo formų. Šiuo metu vyksta diskusijos dėl visuomeninių tarybų, kurių nereglamentuoja šalies teisės aktai, vaidmens. Vystome idėją, kad tokio pobūdžio junginiai turėtų veikti kiek kita forma – vienyti įvairių sričių atstovus ir teikti siūlymus, patarti įvairiais svarbiais miestui ar atskiroms sritims klausimais. Pagrindinė funkcija turėtų būti patariamoji, o ne sprendimų priėmimo“, – rašoma Savivaldybės administracijos „Atvirai Klaipėdai“ pateiktame mero komentare. ___ P.S. miestą valdantis liberalus cinizmas dirbo be jokios asmeninės atsakomybės , jiems dzin kaip ir ką dirba tos visuomeninės tarybos .

   • AvatarSimona (IP: 78.57.83.238)

    Tarybos buvo patariančios ne sprendžiančios. Dirbo kaip sugebėjo. Tai visuomeninis instrumentas. O A. Vaitkaus sukurtos bus kišeninės. Pavapdžios tik jam. Kur čia demokratijos principas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt