P0

Sportas, Svarbu

Ledo arena Klaipėdoje bus? (7)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-12


Klaipėdos savivaldybė praneša, jog miesto meras Arvydas Vaitkus ir asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus antradienį pasirašė ketinimų protokolą, kuriame asociacija išreiškė ketinimą padovanoti Klaipėdai ledo arenos projektą. Pasirašant ketinimų protokolą dalyvavo ir Klaipėdos ledo ritulio bendruomenės atstovai.

Savivaldybės nuotr.

„Turime mieste įrengti tokią infrastruktūrą, kokios iš tikrųjų reikia ir kurios įrengimas būtų adekvatus kainos atžvilgiu. Ankstesnės valdžios sumanytų arenos statybų koncesijos būdu atsisakėme, nes tai reiškė ilgalaikę finansinę naštą miestui – ankstesnė taryba buvo pritarusi, kad miesto įsipareigojimai koncesininkui siektų beveik 44 mln. eurų, o paskutiniu laiku viešojoje erdvėje girdėjome, kad atsižvelgus į pokyčius rinkoje, šie įsipareigojimai gali išaugti ir perkopti net 70 mln. Esame įsitikinę, kad užtikrinti tinkamas sąlygas ledo rituliui vystyti galime ir gerokai mažesniais kaštais. Tikiu, kad bendradarbiavimas su ledo ritulio bendruomene leis užtikrinti, kad mieste atsirastų būtent tokia infrastruktūra, kuri reikalinga šiai sporto šakai, o paprastesnis, tačiau bendruomenės lūkesčius tiksliau atliepiantis projektas netaps našta miesto biudžetui“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras.

Asociacija miestui ketina dovanoti sporto bendruomenės poreikius atitinkančios ledo arenos projektą. Jame numatomos dvi ledo aikštelės, akmenslydžio zona, sėdimos vietos žiūrovams, pagalbinės patalpos. Čia galėtų būti organizuojamos ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, akmenslydžio treniruotės, vietinio bei tarptautinio lygio varžybos.

„Klaipėda seniai pribrendo ledo ritulio plėtrai. Mes labai džiaugiamės, kad naujoji miesto valdžia iš esmės ėmėsi spręsti šį klausimą. Matydami pozityvius žingsnius prisidedame padovanodami projektą miestui“, – sako asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas D. Zubrus.

Pasak A. Vaitkaus, „šiandien apie tikslias detales kalbėti dar kiek anksti, tačiau bet kaip miestiečių pinigų leisti neketiname, o galutiniai sprendimai bus priimti miesto taryboje“.

Projektas, kurį ledo ritulio bendruomenė dovanotų miestui, būtų parengtas pagal Kauno ledo rūmų modelį ir pritaikytas Klaipėdos miesto situacijai.

INFORMACIJA

Dar rinkiminės kampanijos metu tuomet kandidatas į merus A. Vaitkus kalbėjo, kad pergalės rinkimuose atveju nutrauks sporto komplekso koncesijos sutartį, kad Kauno meras pažadėjo jam padovanoti laikinojoje sostinėje pastatytos ledo arenos projektą.

„Akivaizdu, jog tų mistinių 45 milijonų tokio objekto statyboms neužteks. Jau kalbama apie 70 milijonų. Nuvykome į Kauną apžiūrėti ledo arenos. Pamatėme, kad už 14 milijonų eurų pastatyta tarptautinio lygio žaidynėms tinkanti arena su treniruočių aikštele. Kauno meras iš tiesų žadėjo man laimėjus rinkimus padovanoti šį projektą, kad būtų galima jį bandyti adaptuoti prie vietos sąlygų”, – tik tapęs meru „Atvirai Klaipėdai” kalbėjo A. Vaitkus.


  2023-09-12

  7 komentarai “Ledo arena Klaipėdoje bus?”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 78.57.83.238)

   Kaip sovietmečiu. Vienas tipinis mokyklų projektas visame mieste. Nieko naujo, nieko savo.

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.57.244.248)

   Smagu geras sumanymas pasportuoti ypač,šaltuoju periodu turėtu ateiti dauk šeimų

  3. AvatarAnonimas (IP: 78.57.197.232)

   Galės kaip mokyklą statyt. Nafik jos reikia.

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.147.231)

    Senis iš medžio nukrito, senus kaulus bijo pajudinti, tai ir jaunima dar nori suluošinti. Džiaugtis reikia, kad dar turime jaunų ir sveikų Klapėdiečiu, kitaip nieks tokiems negatyviems seniams pencijos neuždirbs.

  4. Avatarzenius (IP: 188.69.83.169)

   Smagu kai HC klaipeda klube idarbinti rusu treneriai, klausimas kaip jie cia vis dar sedi o ne deportuoti?? Akropolio vadovui tai neužkliūna?? Myli rusiškus rublius akro group

  5. AvatarMan patinka protingi žmonės , o jei jie dar ir miesto valdyme , - pagarba (IP: 90.135.49.223)

   ir miesto valdyme , miestas – klestės 🙂 Klaipėdiečių eurai privalo būti skaičiuojami ! Pagarba merui Vaitkui ir komandai . Ačiū ponui Zubrui už dovaną – projektą .

   • AvatarAčiū (IP: 85.232.147.231)

    Ačiū ponui Zubrui už idėja. Ir ačiū ponui merui, kad jam tokios idėjos nedašyla, tai bent lai pasinaudoja proga ir įgyvendina. Ar ir to negalės padaryti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt