P0

Kultūra

Vyks mokslinė konferencija, skirta Imanueliui Kantui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-12


Rugsėjo 20 d., trečiadienį, 11 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) jau penktąjį kartą organizuojama mokslinė konferencija „Imanuelio Kanto filosofinių idėjų poveikis šių laikų žmogaus gyvenimo prasmės paieškoms“, skirta Imanuelio Kanto 299-osioms gimimo metinėms.

Filosofui I. Kantui skirtos konferencijos tikslas – skatinti viešąją mokslinę diskusiją įvairiais I. Kanto filosofinių idėjų aspektais, aktyvinti skirtingų institucijų bendradarbiavimą įprasminant I. Kanto vardą ir įamžinant atminimą, skleisti žinią apie lietuviškas filosofo šaknis, jo protėvių gyvenamąją aplinką ir kultūrinį foną.

Šių metų gvildenama tema norima filosofo idėjas priartinti prie šių laikų žmogaus.

„Formuluodami  įvyksiančios konferencijos temas siekėme labiau priartėti prie šiuolaikinio žmogaus, pabrėžti, kas jam gali būti aktualu atrandant I. Kantą. Žymiojo filosofo idėjas galima analizuoti įvairiais aspektais, tad kodėl gi į jas nepažvelgus iš šiuolaikinio žmogaus pozicijos, nepasvarsčius, ką galėtume pritaikyti savo gyvenime? Taip pat norime parodyti, kad I. Kanto  atminimas Klaipėdoje – gyvas ir kas iki šiol nuveikta, kad atskleistume filosofo protėvių ryšį su Klaipėda.   Klaipėdos senamiesčio gatvėmis vaikščiojo I. Kanto protėviai, ir jeigu suvokiame istorinę įvykių vertę, galime pajusti, kad toji istorija per daug nenutolo – ji yra to, ką turime šiandien, dalis“, – konferencijos temą pristato organizatorė, Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė.

Pranešimus skaitys kun. Reincholdas Moras „I. Kanto dvasingumas ir bažnyčia“, dr. Arvydas Juozaitis „I. Kanto žmogus – ne „Žmogaus teisių“ žmogus“, literatūrologė, kraštotyrininkė Jovita Saulėnienė „Ar Klaipėda Imanuelio Kanto miestas?“, dr. Jūratė Sučylaitė „Imanuelio kelias – refleksija rašomos knygos apie I. Kantą tema“, dr. Raimondas Kazlauskas „I. Kantas globalistiniame Stojos projekte“. Konferencijos ir diskusijos „Šiuolaikinė visuomenė ir I. Kanto idėjos. Priimti ar atmesti?“ moderatorė dr. Ernesta Molotokienė.

Konferencijos įrašas bus patalpintas bibliotekos YouTube kanale.

Norinčius dalyvauti konferencijoje prašoma registruotis tel. (8 46) 448336 arba el.p. bibliogr@biblioteka.lt

Kultūros straipsnių vidus

Organizatoriai – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ir Klaipėdos universitetas.


  2023-09-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt