Byloje dėl pusės milijono skyrimo „Neptūnui” teisėtumo tempiama guma

Sportas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2023-09-13

Klaipėdos apygardos teisme niekaip iš vietos nepajuda Klaipėdos apygardos prokuratūros inicijuota byla dėl šimtatūkstantinės uostamiesčio savivaldybės paramos krepšinio klubui „Neptūnas”.  

Šįkart pauzė buvo paskelbta dėl to, kad savivaldybės tarnautojams prireikė daugiau nei mėnesio, kad prokuratūrai elektroniniu laišku nusiųstų informacią apie papildytus sprendimus. O pastaroji dėl jų dar nori gauti centrinės valdžios nuomonę. 

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad prokuratūra teismui apskundė praėjusį lapkritį Klaipėdos miesto tarybos sprendimą kaip įnašą į įstaigą skirti „Neptūno” krepšinio klubui 250 tūkst. eurų. Nors jau buvo aišku, kad dėl tokio sprendimo vyks bylinėjimasis, kadenciją baigianti miesto Taryba kovo pabaigoje priėmė dar vieną analogišką sprendimą. Tokios finansinės injekcijos „Neptūno” krepšinio klubui buvo motyvuojamos siekiu užtikrinti įstaigos veiklą ir jos tęstinumą.   

Tada jau prokuratūra parengė dar vieną ieškinį ir Klaipėdos apygardos teisme atsirado dvi bylos su analogiškais reikalavimais – pripažinti sprendimus ir sandorius negaliojančiais bei taikyti restituciją. Abiejose bylose atsakovai yra ir savivaldybė, ir krepšinio klubas, o trečiuoju asmeniu dalyvauja Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje taryba.   

Birželį surengtas pirmasis pirmosios bylos posėdis netruko ilgai, nes buvo prabilta apie galimą taikos sutartį, taip pat iškilo abiejų bylų sujungimo klausimas.  

Per keletą mėnesių trukusią pertrauką liepos pabaigoje jau naujos kadencijos miesto Taryba priėmė du sprendimus, kuriuose tiesiog išplėtė motyvacija dėl klubui jau pervestų pinigų, o teismas sujungė bylas.  

Šalims susirinkus į antrą bylos posėdį visos jos ir vėl paprašė pertraukos.  

„Rugsėjo 5 dieną gavome elektroninį laišką iš savivaldybės, kuriame nurodyta, kad liepos 27 dienos sprendimais ir priedais pateiktas socialinis ir ekonominis pagrindimas, kuriame numato galimą pelną, bet kartu numato, kad pinigai bus vis tiek naudojami įstaigos žaidėjų, trenerių ir aptarnaujančio personalo atlyginimams išmokėti. Yra ir taikos sutartis, kur šiuo pagrindu ją suderinus prašoma patvirtinti teismo. Tą pačią dieną kreipėsi į Finansų ministeriją, ar gali būti tinkamas toks pagrindimas. Prašome atidėti, kol bus Finansų ministerijos išaiškinimas. Jei pasirašysime tokią sutartį, taip patvirtintume, kad ir toliau galima taip skirti paramą. Todėl reikia tokio išaiškinimo, jis bus svarbus“, – dėstė prokurorė Laura Paulikienė. 

Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas tokį patį prašymą motyvavo, tuo, kad reikia laiko deryboms dėl taikos sutarties.

„Finansų ministerijos nuomonė nėra lemianti, tai vienas iš elementų derybose. Ministerija turėtų pagal 20 darbo dienų terminus atsakyti, nebent pagal prokuratūros paklausimams taiko kitokius terminus“, – teigė jis.    

„Neptūno“ advokatas Gintaras Aleknavičius, palaikydamas tokius prašymus tikino, kad galimybė sudaryti taikos sutartį yra reali.   

Bylą nagrinėjanti teisėja Giedrė Seselskytė nusprendė padaryti pertrauką – kitas bylos posėdis buvo numatytas jau tik lapkritį.  

Po posėdžio paklaustas, kas gi nutiko, kad savivaldybei prireikė daugiau nei mėnesio laiko nusiųsti prokuratūrai el. laišką su miesto Tarybos sprendimais ir susijusiais dokumentais, A. Kačalinas tokį delsimą paaiškino tuo, kad rugpjūtis esąs atostogų metas ir buvo mažai dirbančių žmonių.    

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, duodamas interviu „Atvirai Klaipėdai” prabėgus savaitei po pergalės rinkimuose buvo sakęs, jog yra nusiteikęs ir toliau remti „Neptūną” biudžeto pinigais.   

„Gerai, kad tiria prokuratūra ir dėl to, kad bus gauti atsakymai, ir kad nebūtų ateityje daromos galimos klaidos. Krepšinis visgi yra antra religija. „Neptūnas” privalo turėti neprastesnes sąlygas nei Vilniaus ar Kauno ar net mažesnių miestų klubai. O dabar, mano žiniomis, vien arenai klubas sumoka apie 200 000 eurų. Kaune finansavimo apimtys klubui yra ar 3-4 kartus didesnės, tad reikia dar ir džiaugtis, kad su esamais resursais „Neptūnas” yra septintoje vietoje”, – tada sakė jis.  

Pernai gruodį vykusiame dalininkų susirinkime buvo patvirtinti nauji krepšinio klubo įstatai. Juose yra įtvirtinta ir dalininkų struktūra, nurodant, kam ir kiek priklauso dalių: Klaipėdos savivaldybė valdo devynias, Sigitas Ambrazevičius – septynias, po vieną priklauso Vidui Augaičiui, Mariui Girčiui, Vytautui Lygnugariui ir Arūnui Tumai. Pastarasis yra miesto Tarybos narys, išrinktas pagal mero rinkimų komiteto sąrašą.    

A. Vaitkus, A. Tuma ir S. Ambrazevičius yra ir trys iš šešių asociacijos, visuomeninės organizacijos „Klaipėdiečiams” steigėjų. A. Vaitkus yra jos pirmininkas. 

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Tvarkys kiemus ir įrengs naują privažiavimo kelią į aikštelę

Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog rengia dokumentus dar vienam kompleksiniam kiemų tvarkymo projektui, kurio metu bus atnaujinti kiemai teritorijoje prie daugiabučių ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Nuomonės

Universiteto ligoninė: kaltieji ieško kaltųjų

Įstūmę į dideles bėdas dvi Klaipėdos ligonines miesto politikai vaidina šventuosius ir bando savo kaltes suversti tiems, kurie statė ir ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

Spyglys

Arvydas Vaitkus nuo rinkėjų pavargo itin greit*

Uostamiesčio savivaldybės meras ir jo paskirti vicemerai vis labiau slepiasi nuo rinkėjų ir net vietinių tarnautojų: už daugiau nei septynis ...
2024-07-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This