P0

Sveikata

„Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-13


Prasidėjus rudens sezonui ima daugėti susirgimų peršalimo ligomis ir ypatingai – gripu. „Eurovaistinė“ skelbia jau pradedanti skiepyti gyventojus nuo gripo, o vaistininkai primena – norint apsisaugoti nuo šios ligos, būtina skiepytis kiekvienais metais.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę (36-ąją šių metų savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinio kvėpavimo ligomis ir COVID-19 rodiklis padidėjo ir siekė 496,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Rugpjūčio 28 d.-rugsėjo 3 d. šis rodiklis buvo 365,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Specialistai primena, kad Lietuvoje gripo sezonas prasideda spalį (40-ąją kalendorinę metų savaitę) ir tęsiasi iki kitų metų gegužės mėn. (20-osios metų savaitės). Kad įgytume imunitetą, skiepytis geriausia prieš sergamumo pakilimą.

„Į vaistines užsuka vis daugiau žmonių, besiskundžiančių peršalimo ligų simptomais. Vien rugsėjį COVID testų pardavimai auga daugiau kaip 3 kartus lyginant su rugpjūčio mėnesiu, taip pat gyventojai pusantro karto daugiau įsigyja ir kombinuotų, gripą arba COVID virusą galinčių parodyti, greitųjų testų. Mūsų vaistininkai sutaria, kad artėjant šaltajam sezonui, rugsėjo mėnuo yra kone pats tinkamiausias metas skiepytis nuo gripo. Patogu tai, kad norint pasiskiepyti nebereikia vykti į gydymo įstaigas – pakanka iš anksto užsiregistravus atvykti į skiepijančią mūsų vaistinę, kur per 20 minučių vaistininkas jus paskiepys“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Skiepas nuo gripo – svarbus kasmet

„Norint apsisaugoti nuo gripo, vakcinacija būtina kiekvienais metais“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, gripas nuolat kinta, todėl kiekvienais metais vaistines pasiekia naujai sukurtos sezoninio gripo vakcinos, galinčios apsaugoti nuo pakitusio viruso.

„Pasiskiepijus nuo gripo, vakcina pradeda veikti per dvi savaites, o galutinai imunitetas sustiprėja per mėnesį. Tad dar rugsėjį spėję pasiskiepyti, jau spalio viduryje ramiai pasitiksite gripo sezono piką, kuris dažniausiai suintensyvėja spalio-gruodžio mėnesiais. Taip pat svarbu nepamiršti, kad skiepas nuo gripo yra veiksmingas apie 12 mėnesių, todėl vakcinacija rekomenduojama kiekvieno rudens pradžioje“, – pasakoja vaistininkė J. Aleknienė.

Kaip pasiruošti vakcinacijai?

• Dėvėkite rūbus trumpomis rankovėmis, kad būtų patogu paruošti ranką skiepijimui;

• Prieš skiepijimą vartokite daugiau skysčių, gerai pavalgykite ir išsimiegokite – tai gali padėti sumažinti šalutinę reakciją;

• Paprašykite, kad skiepą leistų į nedominuojančią ranką, kadangi po skiepo ją gali skaudėti;

• Dieną prieš/po skiepo venkite fizinio krūvio;

• Jei skiepijimo dieną jaučiate peršalimo simptomus – nesiskiepykite.

Skiepams nuo gripo galima užsiregistruoti nemokamu telefonu 8 800 50005. Skiepijančių vaistinių sąrašą ir registraciją vakcinacijai nuo gripo galima rasti čia.


  2023-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt