P0

Regionas

Gargžduose ir Veivižėnuose – naujai sutvarkytos erdvės: laukiama naujų pasiūlymų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-13


Klaipėdos rajonas dar laukia originalių, miestus ir miestelius puošiančių idėjų konkursui „Tavo idėja“!

Pranešama, jog per visą konkurso gyvavimo laikotarpį į dalyvaujamojo biudžeto konkursą įsitraukė tūkstančiai Klaipėdos rajono gyventojų, kurie teikė sumanymus, balsavo už juos ir džiaugėsi, kai idėjos virto kūnu. Dar trimis įgyvendintais praėjusių metų konkurse nugalėjusiais projektais jau džiaugiasi Gargždai ir Veiviržėnai.

Naujai atgimęs skveras

Iniciatyvių pedagogų dėka neatpažįstamai pasikeitė teritorija prie „Minijos“ progimnazijos Gargžduose. Progimnazijos skvere įrengti du amfiteatrai, kuriuose jau vyksta ir pamokos, įvairūs pažintiniai objektai (vabzdžių namas, slieko laboratorija, ežio namas, paukščių lesykla, Kneipo sveikatingumo takas), universali žaidimų ir stacionari šachmatų aikštelės.

Pasak projekto autorių Birutės Ratkuvienės ir Romos Litvinaitės, naujai atgimęs skveras tapo itin patrauklia vieta ne tik mokiniams, bet ir visai Gargždų miesto bendruomenei. Čia renkasi greta esančio vaikų darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai, po pietų laiką leidžia jaunimas, skvere gyventojai lankosi ne po vieną, o visomis šeimomis.

Kad viešosios miesto erdvės turi būti naudingos visai bendruomenei, įsitikinusi ir kito projekto autorė, metų mokytojos apdovanojimą pernai gavusi Stefanija Piaulokienė. Metų mokytojų klubo iniciatyva tarp Melioratorių ir Turgaus gatvių atsirado du, ko gero, visuose Gargžduose ilgiausi ir didžiausi suoliukai. Tokios erdvės poreikis, pasak pedagogės, kilo iš noro įveiklinti teritoriją gyventojų poilsiui: čia jie gali skaityti, pasėdėti, pasislėpti nuo dienos kaitros, pasikalbėti su draugais, užsiimti mokyklinėmis edukacijomis.

„Prie progimnazijos įgyvendinti projektai yra puikus bendrystės pavyzdys, kaip kelių žmonių iniciatyvos suburia visą bendruomenę ir sukuria erdves, kuriose gali vykti netradicinės, kitokios patyriminės pamokos. Naujos erdvės praturtino ne tik progimnazijos teritoriją, bet pagyvino ir viso miesto infrastruktūrą“, – sako vicemerė Violeta Riaukienė.

Veiviržėnuose – nauja erdvė jaunimui

Dar patrauklesni čia gyvenantiems ir atvykstantiems svečiams tapo ir Veiviržėnai. Gražiame miestelio slėnyje vietos atsirado ir erdvei jaunimui – čia jau veikia riedlenčių parkas. Riedlenčių, riedučių, bmx dviračių trasos įrengtos prie šalia jau esančių krepšinio ir tinklinio aikštelių.

„Smagu, kad riedlenčių parkas tapo itin mėgstamas vaikų ir paauglių. Vakarais dažnai nutinka ir taip, kad atėjęs su vaiku pasivažinėti dviračiu, dar turi laukti eilėje. Džiugina ir vaikų sąmoningumas saugumo klausimu – visi su šalmais, kelių ir alkūnių apsaugomis. Labai norime ateityje rampą papuošti ir gamtos vaizdų piešiniais – taip ji dar organiškiau įsilietų į bendrą Veiviržo slėnio kompoziciją“, – sako projekto autorius Marius Kakta.

„Džiaugiamės, kad visi konkurse „Tavo idėja“ įgyvendinti sumanymai rado savo auditoriją. Tai rodo, kad idėjas teikiantys autoriai išties įsigilina į savo bendruomenės narių poreikius, o mums belieka tuos projektus įgyvendinti. Gyventojus būtinai kviečiu ir šiemet pildyti konkurso paraiškas“, – ragina Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Laukiama naujų idėjų

Idėjų konkursui laukiama ir šiemet. Teikti projektus ir siūlyti savo idėjas gali visos Lietuvos gyventojai bei į užsienį išvykę kraštiečiai. Jei idėjos atitiks kriterijus ir už jas balsuos rajono gyventojai, Savivaldybė jas įgyvendins. Tam kasmet skiriama 300 tūkst. eurų.

Projektų idėjų laukiame iki rugsėjo 30 d. Kviečiame dėl jų konsultuotis su Savivaldybės specialistais, kurie padės jas tobulinti tam, kad jos patektų į balsavimo etapą ir jų nereikėtų atmesti dėl formalių kliūčių, − kaip netinkamos vietos ar kitų, trukdančių jų įgyvendinimui.

Šiemet idėjos varžosi 3 kategorijose:

 • Mažos apimties projekto, įgyvendinamo savivaldybės teritorijoje, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 30 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne daugiau kaip 90 tūkst. eurų;
 • Mažos apimties projekto kaimuose, turinčiuose mažą (250 ir mažiau) deklaruotų gyventojų skaičių, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 15 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne daugiau kaip 30 tūkst. eurų;
 • Didelės apimties projekto Savivaldybės teritorijoje, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 100 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne mažiau kaip 180 tūkst. eurų.  

Idėjas gali teikti kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis nuo 16 metų.

Teikiant idėją, pasiūlymo formoje reikia trumpai aprašyti savo projektą, nurodyti tikslą, siekiamus rezultatus ir naudą, taip pat pažymėti vietą, kur planuojama jį įgyvendinti (tai gali būti tik viešosios vietos). Projekto pasiūlyme nurodykite preliminarią projekto sąmatą, kiek tai galėtų kainuoti, taip pat galite pridėti ir priedus – vizualizacijas, schemas, nuotraukas. Jei kyla klausimų dėl pasiūlymo formos pildymo, idėjų įgyvendinimo galimybių kviečiame konsultuotis su Savivaldybės specialistais el. paštu tavoideja@klaipedos-r.lt. Konsultacijas taip pat teikia Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji patarėja Virginija Juknienė (virginija.jukniene@klaipedos-r.lt+370 656 12 178) bei Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė (irena.gailiuviene@klaipedos-r.lt, +370 616 83 638).

Kaip reikės balsuoti?

Balsavimas vyks visą lapkričio mėnesį. Balsuoti bus galima tiek elektroniniu būdu, tiek užpildant popierinius balsavimo biuletenius.

Tvarkos aprašą, pasiūlymo formą, paaiškinimus, kaip nurodyti projekto įgyvendinimo vietą žemėlapyje bei kitą svarbią informaciją rasite https://klaipedos-r.lt/tavo-ideja/.


  2023-09-13

  Vienas komentaras apie “Gargžduose ir Veivižėnuose – naujai sutvarkytos erdvės: laukiama naujų pasiūlymų”

  1. AvatarMarijus (IP: 90.131.42.124)

   Eilinis reklaminis straipsnis… Kaip sakė klasikas: -ieškokit, kam tai naudinga”…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt