P0

Kultūra

Kauno lėlių teatras atvyksta į Klaipėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-13


Šį savaitgalį Klaipėdoje lankysis Kauno valstybinis lėlių teatras. Čia teatras lauks žiūrovų lėlių spektaklyje „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“ ir keliaujančios Kauno valstybinio lėlių teatro lėlių parodos atidaryme.

Rugsėjo 16 d. 12 val. Klaipėdos lėlių teatre vyks lėlių spektaklis „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“.

Ar norėtumėt sužinoti, kaip lėlių teatre gimsta pasaka? Tuomet klausykite: pasakų dirbtuvėlėje ant ilgo siūlo suveriama pasakos istorija, nupaišomi pasakos personažai, šilkiniais siūleliais išsiuvinėjama muzika, atmatuojamas gabalas scenografijos ir galiausia dideliais dygsniais pasaka susiuvama. O susiūta pasakėlė keliauja į lėlių teatro sceną. Aplankykite Peliuką jo jaukioje dirbtuvėlėje ir kartu sukurkite pasaką.

Pasak spektaklio režisierės Gintarės Radvilavičiūtės, „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“ – tai edukacinė programa, padedanti vaikams susipažinti su lėlių teatro spektaklio kūrimo procesu.

Bilietų ieškokite www.bilietai.lt.

Rugsėjo 16 d. 12.45 val., netrukus po spektaklio, Klaipėdos lėlių teatre vyks lėlių iš Kauno valstybinio teatro Valerijos ir Stasio Ratkevičių muziejaus fondų parodos atidarymas.

Teatro įkūrėjų – Valerijos ir Stasio Ratkevičių iniciatyva 1994 m. įkurtame lėlių muziejuje sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų (lėlių, kaukių, butaforijos ir scenografijos elementų, dokumentinės medžiagos), saugančių teatro istoriją bei iliustruojančių estetinės raiškos kaitą dailininkų darbuose.

Kultūros straipsnių vidus

Taip pat jau keletą dešimtmečių yra rengiamos išvažiuojamosios lėlių parodos, suteikiančios galimybę su muziejaus lobynu susipažinti įvairiuose šalies kampeliuose gyvenantiems lėlių teatro gerbėjams.

Keliaujančios parodos lankytojų dėmesio laukia beveik pusšimtis eksponatų – tai lėlės iš teatro įkūrimą menančių, tolimiausias užsienio šalis aplankiusių, tarptautiniuose festivaliuose dalyvavusių, žiūrovų pamiltų ir kelias kartas išauginusių spektaklių: „Stebuklingasis Aladino žibintas“, „Eglė Žalčių karalienė“ „Rojaus sodai“, „Juodoji višta arba požemio gyventojai“, „Žaliapirštis berniukas“, „Bruknelė“, „Skudurinė Onutė“, „Čipolino nuotykiai“ ir kt.

Čia galima pamatyti pirmųjų teatro spektaklių lazdelines lėles, primenančias grynojo realizmo estetiką bei šių dienų stilizuotus charakterinius personažus, susipažinti su talentingų dailininkų, scenografų, lėlininkų I. Mdivani, D. Barausko, V. Mazūro, J. Stauskaitės, N. Poliakovos, J. Račinskaitės, R. Driežio, A. Jankauskienės, darbais.

Paroda Klaipėdos lėlių teatre veiks iki spalio 29 d. Parodos atidarymas ir lankymas nemokamas.


  2023-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt